jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۶۳۶ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۳۳

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته به هیچ وجه در شرایطی نبودند که بخواهند تهدیداتی نظیر اقدام نظامی علیه ایران را حتی مطرح کنند؛ مسائل سیاسی را مطرح کردند، اما در حوزه نظامی این توان را ندارند.

به گزارش فارس، دریادار علی فدوی در گفت‌وگو با فارس با بیان این‌که آمریکا محتاط‌ترین کشور جهان است که در خلیج‌فارس، تیری به اشتباه شلیک نشود، تصریح کرد: حتی اگر کسی که اطلاعی از اوضاع خلیج‌فارس ندارد، همراه نیروهای ما به این منطقه برود، متوجه می‌شود آمریکایی‌ها کاملا در موضع انفعال هستند و مواظبند تا اتفاقی نیفتد؛ چون در آن صورت، در ابعاد بسیار وسیعی ضرر خواهند کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: وضع آمریکایی‌ها پس از جنگ جهانی دوم، آنقدر خوب بود که حتی به دیگر کشورها کمک هم می‌کردند که این امر سلطه سیاسی و رسانه‌ای را در پی داشت، اما آنها می‌دانستند که در اواخر دهه 90 میلادی همین کشورها که آن روز تحت سلطه آمریکا بودند، دیگر زیر بار حرف آنها نخواهند رفت؛ کشورهایی نظیر ژاپن، آلمان، اتریش، فیلیپین و کره جنوبی که البته همین الان هم به نوعی مستعمره آمریکایی‌ها هستند.

فدوی ادامه داد: آمریکایی‌ها فهمیده بودند که ابزار قدیمی اعمال قدرتشان در آینده از کار خواهد افتاد و برای جایگزین آن پیش‌بینی‌هایی کردند چون می‌دانستند که حمله نظامی به کشورها دیگر کارساز نخواهد بود.

وی با بیان این‌که امام خمینی(ره) این روال آمریکایی‌ها و اعتبار آنها را بر هم زد و ابهتشان را شکست، اظهار کرد: امروز دیگر آنها به لحاظ اقتصادی نیز این امکان را ندارند و دیدیم که در سال 88 میلادی ژاپن در وضعی قرار گرفت که تراز اقتصادی اش از آمریکا بالاتر رفت و این را بروز هم دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر