متخصص اورولوژی با بیان اینکه سرطان پروستات از شایع‌ترین بیماری‌های مردان ایرانی است، گفت: اصفهان و تهران دارای بالاترین آمار ابتلا به پروستات هستند.
کد خبر: ۶۶۸۳۹۹
تهران و اصفهان، رکورد دارهای سرطان پروستات

محمد یزدانی استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حاشیه هفدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران، سرطان پروستات را یکی از شایع‌ترین سرطان‌های مردان در ایران دانست و گفت: اصفهان و تهران بالاترین آمار ابتلا به پروستات را دارا هستند.

وی با بیان اینکه هنوز علت این امر مشخص نشده، گفت: حدس می‌زنیم صنعتی و آلوده بودن هوای این دو شهر در کنار وجود لوازم تشخیصی سبب شده که آمار این دو شهر از سایر شهرها بالاتر باشد.

یزدانی عوامل ژنتیکی، تغذیه و مواد سرطان‌زای موجود در شهرهای صنعتی را از عوامل موثر در بروز سرطان پروستات عنوان کرد و گفت: تمام افراد بالای 45 سال باید آزمایش خون دهند تا از عدم ابتلا به سرطان پروستات مطمئن شوند.

وی درمان سرطان پروستات را در صورتی که به موقع تشخیص داده شود موثر دانست و گفت: در بعضی موارد که افراد دیر به پزشک مراجعه می‌کنند سرطان عود کرده و پیشرفت آن به استخوان می‌رسد و در این زمان درمان بسیار مشکل می‌شود.

وی به مردان توصیه کرد: مصرف سبزیجات، گوجه فرنگی، کدو و سایر غذاهایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند را برای جلوگیری از ابتلا به پروستات در دستور کار خود قرار دهند. (فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها