jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۱۳۱ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۴

مجموعه‌ای از هفت داستان کوتاه از نویسندگان زن ایران به‌زبان ژاپنی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب با نام «خانه‌ای در آسمان» با‌ ترجمه یوکو فوجیموتو، استاد و پژوهشگر ایران‌شناسی، در 240‌صفحه با قطع جیبی و قیمت 2000 ین در نشر داندانشا در کیوتو منتشر شده است. عنوان کتاب هم برگرفته از داستان گلی ترقی است.

نام داستان‌ها و نویسندگانی که در این مجموعه به آنها پرداخته شده، به این شرح است: خانه‌ای در آسمان‌/‌ گلی ترقی از مجموعه خاطرات پراکنده، شب بلند‌/‌ منیرو روانی‌پور از مجموعه کنیزو، انیس ‌/‌ سیمین دانشور از مجموعه به کی سلام کنم؟، راز کوچک‌/‌ فرخنده آقایی از مجموعه راز کوچک و داستان‌های دیگر، لکه‌ها ‌/‌ زویا پیرزاد از مجموعه طعم گس خرمالو، همه افق‌/‌ فریبا وفی از مجموعه همه افق، اطلس‌/‌ شیوا ارسطویی از مجموعه داستان همشهری.ترجمه و انتشار این داستان‌ها به زبان ژاپنی با کسب اجازه از نویسندگان آنها بوده است.

ناشر این کتاب از جمله ناشرانی است که در زمینه ترجمه ادبیات کشورهای دیگر بویژه آثار بانوان فعالیت دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر