jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۷۶۸۸ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۳

پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی منتشر کرد

واکنش تند امام به «خانم ها حق رأی ندارند»

۱

آیت الله هاشمی رفسنجانی در خاطره خود از 21 فروردین 63 آورده است: احمد آقا آمد و جریان‌ مذاکرات‌ اعضای‌ شورای‌ نگهبان‌ با امام‌ را «درباره‌ رد صلاحیت‌ آقایان‌خلخالی‌ و موسوی‌ تبریزی‌» گفت‌ و اینکه‌ امام‌ به‌ آنها گفته‌اند، در هر موردی‌ که‌ تشخیص‌ بدهند به ضرر انقلاب‌ است‌، دخالت‌ می‌کنند و اشاره‌ به‌ تلاش‌های‌ چند روز گذشته‌ بعضی‌ها، از جمله‌اعضای‌ شورای‌ نگهبان‌ ـ در مورد منع‌ خانم‌ها از شرکت‌ در انتخابات‌ کرده‌اند و آنها منکر شده‌ وامام‌ گفته‌اند که‌ از اعضای‌ خودتان‌ آمدند و گفتند که‌ شورای‌ نگهبان‌، چنین‌ تصمیمی‌ دارد!.

واکنش تند امام به «خانم ها حق رأی ندارند»

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، گزیده متن این خاطره بدین شرح است:

تمام‌ روز را در منزل‌ بودم‌. آقای‌ محمدرضا توسلی‌ از دفتر امام‌ آمد و دعوت‌ کرد که‌ ایام‌ ماه‌رمضان‌ را، در جلسات‌ دانشگاه‌ امام‌ صادق‌(ع‌) سخنرانی‌ کنم‌؛ نپذیرفتم‌.

احمد آقا آمد و جریان‌ مذاکرات‌ اعضای‌ شورای‌ نگهبان‌ با امام‌ را «درباره‌ رد صلاحیت‌ آقایان‌خلخالی‌ و موسوی‌ تبریزی‌» گفت‌ و اینکه‌ امام‌ به‌ آنها گفته‌اند، در هر موردی‌ که‌ تشخیص‌ بدهند به‌ضرر انقلاب‌ است‌، دخالت‌ می‌کنند و اشاره‌ به‌ تلاش‌های‌ چند روز گذشته‌ بعضی‌ها، از جمله‌اعضای‌ شورای‌ نگهبان‌ ـ در مورد منع‌ خانم‌ها از شرکت‌ در انتخابات‌ ـ کرده‌اند و آنها منکر شده‌ وامام‌ گفته‌اند که‌ از اعضای‌ خودتان‌ آمدند و گفتند که‌ شورای‌ نگهبان‌، چنین‌ تصمیمی‌ دارد.

حادثه‌ پریروز مدرسه‌ فیضیه‌ را نقل‌ کرد که‌ طلبه‌ها، علیه‌ جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ شعارداده‌اند. قرار شد از امام‌ برای‌ مخارج‌ بنیاد تدوین‌ تاریخ‌ انقلاب‌ اسلامی‌، کمک‌ مالی‌ بگیرد.

بعد از ظهر، وقتم‌ به‌ خواندن‌ خاطرات‌ «هامیلتون‌ جردن» آمریکائی‌، درباره‌ مسائل‌ گروگان‌گیری‌جاسوسان‌ آمریکائی‌ در ایران‌ گذشت‌. کتابی‌ خواندنی‌ است‌ و حاکی‌ از ضعف‌ غول‌ آمریکا است.شب‌، آقای‌ لاجوردی‌ دادستان‌ انقلاب‌ تهران‌ و جمعی‌ از همکارانش‌ آمدند. درباره‌ رفع‌ اختلاف‌آنها با اطلاعات‌ سپاه‌ بحث‌ کردیم‌؛ ظاهرا توافقی‌ حاصل‌ شد. شب‌، مهمان‌ آقای‌ رسولی‌ محلاتی‌بودیم‌؛ بحث‌ بیشتر درباره‌ انتخابات‌ بود. نیمه‌ شب‌، با تلفن‌ آقای‌ محسن‌ رضائی‌ از جبهه‌، بیدارشدم‌.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سارا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
مثل اینكه هیچ كس به جز هاشمی از امام خاطره نداره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر