jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۶۷۱۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۴

رئیس جمهوری روسیه در اظهاراتی با پرداختن به برنامه های جاسوسی ایالات متحده، اینترنت را ابزاری دانست که از همان آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای جمع آوری اطلاعات از سایر کشورها راه اندازی شده است.

اینترنت از آغاز ابزار سیا برای جاسوسی بود

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن هشدار درباره عصبانیت روسیه از موتور جستجوگر گوگل، به روزنامه نگاران گفت اینترنت از آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کنترل می‌ شده و جاسوسی آن تا به امروز ادامه دارد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: این زندگی است و این نحوه کنترل اینترنت از سوی آمریکایی ها است. می دانیم که اینترنت از ابتدا به عنوان یک پروژه توسط سیا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی هشدار داد اطلاعاتی که وارد گوگل می شود به تمام سرورهایی که در آمریکا هستند نفوذ می‌کند و تمام موارد توسط نهادهای اطلاعاتی کنترل می‌شود.

وی افزود که موتور جستجوگر یاندکس که به شدت در روسیه از آن استفاده می شود نیز شدیدا کنترل می شود. این موتور جستجو متعلق به سرمایه گذاران بین المللی است و من نسبت به کنترل کشورهای خارجی در اینترنت نگرانم. ما باید برای منافع خود بجنگیم. این روند در حال وقوع است و ما آن را از جانب دولت حمایت می‌کنیم.

این اظهارات پوتین در حالی است که از سال گذشته میلادی و پس از افشاگری های "ادوارد اسنودن" ماموز سابق سازمان سیا، مشخص شد اغلب سایتها، شبکه های اجتماعی و موتور های جستجوگر تحت کنترل آمریکا و انگلیس هستند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر