jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۶۷۱۱ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۴

رئیس جمهوری روسیه در اظهاراتی با پرداختن به برنامه های جاسوسی ایالات متحده، اینترنت را ابزاری دانست که از همان آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای جمع آوری اطلاعات از سایر کشورها راه اندازی شده است.

اینترنت از آغاز ابزار سیا برای جاسوسی بود

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن هشدار درباره عصبانیت روسیه از موتور جستجوگر گوگل، به روزنامه نگاران گفت اینترنت از آغاز توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کنترل می‌ شده و جاسوسی آن تا به امروز ادامه دارد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: این زندگی است و این نحوه کنترل اینترنت از سوی آمریکایی ها است. می دانیم که اینترنت از ابتدا به عنوان یک پروژه توسط سیا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی هشدار داد اطلاعاتی که وارد گوگل می شود به تمام سرورهایی که در آمریکا هستند نفوذ می‌کند و تمام موارد توسط نهادهای اطلاعاتی کنترل می‌شود.

وی افزود که موتور جستجوگر یاندکس که به شدت در روسیه از آن استفاده می شود نیز شدیدا کنترل می شود. این موتور جستجو متعلق به سرمایه گذاران بین المللی است و من نسبت به کنترل کشورهای خارجی در اینترنت نگرانم. ما باید برای منافع خود بجنگیم. این روند در حال وقوع است و ما آن را از جانب دولت حمایت می‌کنیم.

این اظهارات پوتین در حالی است که از سال گذشته میلادی و پس از افشاگری های "ادوارد اسنودن" ماموز سابق سازمان سیا، مشخص شد اغلب سایتها، شبکه های اجتماعی و موتور های جستجوگر تحت کنترل آمریکا و انگلیس هستند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر