jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۶۴۱۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۳۶

مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه خدمات زایمان طبیعی هم برای متخصصان زنان و هم ماماها افزایش می‌یابد و درآمد بیمارستان‌ها از زایمان طبیعی مساوی سزارین و در مواردی بیش از آن می‌شود.

سجاد رضوی در گفت‌وگو با فارس افزود: هدف اصلی وزارت بهداشت در سیاست‌های جدید خود تشویق مردم به افزایش موالید و داشتن فرزندان بیشتر است.

وی اظهار کرد: در این مسیر تعرفه خدمات زایمان طبیعی را هم برای پزشکان و هم برای ماماها افزایش دادیم و تعرفه خدمات زایمان طبیعی نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش می‌یابد و تقریبا با تعرفه خدمات سزارین مساوی می‌شود.

رضوی ادامه داد: همزمان با رایگان شدن خدمات زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی و افزایش درآمد زایمان طبیعی برای بیمارستان ها، کیفیت خدمات زایمان طبیعی از جمله خدمات زایمان بی‌درد ایجاد می‌شود و با برخورداری از اتاق و مراقبت‌های پرستاری و مامایی مناسب، خدمات دوران بارداری در کشور متحول می‌شود.

وی یادآور شد:‌ باید با آگاهی رسانی به مردم کاری کنیم که مردم با عوارض سزارین بیشتر آشنا شوند و اگر زنان بدانند که خدمات با کیفیت زایمان طبیعی را بدون درد و هزینه می‌توانند انجام دهند و سلامت مادر و جنین بیشتر تأمین می‌شود، به زایمان بیشتر و داشتن تعداد فرزندان بیشتر مشتاق می‌شوند.

وی عنوان کرد: در ابلاغیه جدید وزارت بهداشت زنان باردار از چند ماه قبل از زایمان تحت مراقبت یک ماما قرار می‌گیرند و یک ماما خدمات دوران بارداری را در بیمارستان و حتی گاهی در‌خانه به مادر ارائه می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر