jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۵۹۱۷   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۹

به دنبال شایع شدن برخی خبرها مبنی بر تصمیم محمود عباس برای انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین که با واکنش تند رژیم صهیونیستی مواجه شد، آمریکا نیـــز در این باره به رهبران فلسطینی هشدار داد.

به گزارش ایسنا، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری عنوان کرد: ظرف سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری برای ساختن نهادهای فلسطینی صورت گرفت و آمریکا هم با کمک‌هایش در این امر سهم داشت، اما انحلال تشکیلات خودگردان در جهت منافع فلسطینی‌ها نخواهد بود. وی تصریح کرد: انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین پیامدهایی را بر روابط ما با فلسطینی‌ها و بر حمایت مالی ما از آنها بر جای خواهد گذاشت.

در همین رابطه دیروز اعلام شد هیات‌های مذاکره‌کننده فلسطینی‌ و اسرائیلی با هدف بحث و گفت‌وگو درخصوص تمدید مذاکرات صلح خاورمیانه نشستی را با نظارت مارتین اندیک، نماینده واشنگتن برگزار کرده‌اند.

در یک تحول مهم دیگر، روز دوشنبه اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر دولت حماس در دفترش در شهر غزه با موسی ابومرزوق، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس دیدار و با یکدیگر درخصوص راهکارهای تحقق آشتی میان گروه‌های فلسطینی بحث و مذاکره کردند.

موسی ابومرزوق روز دوشنبه از مصر وارد نوار غزه شد تا در دیدارها میان جنبش حماس با هیأتی از سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) جهت تحقق آشتی میان گروه‌های فلسطینی مشارکت داشته باشد. این هیات نیز دیروز از کرانه باختری روانه غزه شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر