jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۶۵۶۹۵   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۸

مارک پاولیچ مدال آور طلا در رشته هاکی در المپیک 1980 در روز 25 آوریل مدال طلای خود را به مزایده می‌گذارد.

فروش مدال طلای المپیک برای ادامه تحصیل فرزندان

در المپیک زمستانی 1980، یکی از تیم‌هایی که افتخار آفرید و در حافظه المپیک ماندگار شد، تیم هاکی آمریکا بود که به "معجزه در یخ" معروف شد. این تیم توانست روسیه را پشت سر بگذارد و مدال طلا را در این المپیک از آن خود کند.

در سال 2010 ، ولس، یکی از ورزشکاران این تیم مدال طلای قدیمی خود را در یک مزایده به ارزش 310 هزار و 700 دلار به یک کلکسیون دار فروخت. او این کار را برای تامین هزینه درمان خود انجام داد.

به زودی قرار است یکی دیگر از ورزشکاران این تیم مدال طلای خود را به مزایده بگذارد. مارک پاولیچ از روز 25 آوریل به صورت آنلاین و از طریق ایمیل مدال طلای خود را به مزایده می‌گذارد و این مزایده تا 16 می ادامه دارد. قیمت شروع برای فروش این مدال 62 هزار و 500 دلار است.

پاولیچ در سن 56 سالگی دلیل فروش مدال طلای خود را کمک به فرزندان خود برای ادامه تحصیل بیان کرد.اروزیون، کاپیتان تیم در مصاحبه‌ای بیان کرد که از فروش مدال‌ها خوشحال نیست. با این حال این ورزشکاران قهرمان هستند و بدون مدال نیز می‌توانند این را اثبات کنند. او بیان کرد که تا وقتی زنده است هرگز مدال طلای خود را نمی‌فروشد. (ایسنا )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر