jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۲۷۸۵   ۲۵ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۲

رقم نجومی قرارداد برخی از ستاره های فوتبال ما از رقم قرارداد برخی از ستاره های آن ور آبی سبقت می گیرد.

وقتی ستاره های آمریکایی از فوتبالیست های ایرانی کمتر پول می گیرند

سایت جام جم ورزشی - انتشار لیست دریافتی بازیکنان پرسپولیس تنها در فاصله چند روز به پایان لیگ حسابی جنجال پا کرد. به دنبال آن انتشار مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال نیز توجهات بسیار زیادی را به خود جلب کرد به خصوص آنجا که فاش شد یکی از بازیکنان این تیم دو میلیارد تومان گرفته است، آن هم فقط برای یک فصل. یکی دیگر از بازیکنان لیگ برتری هم که در این فصل تنها سه گل برای تیمش به ثمر رساند نزدیک به یک میلیارد تومان گرفته است. ارقام نجومی این فهرست و واکنش ها نسبت به آن به حدی سر و صدا کرد که به نوعی حساسیت های هفته پایانی لیگ برتر را به حاشیه برد. اما سوال اینجاست که درآمد بازیکنان در لیگ های معتبر جهان چقدر است؟ آیا در دیگر نقاط جهان هم ارقام این چنینی پرداخت می شود؟ اتحادیه بازیکنان لیگ فوتبای آمریکا (MLS) به رسم هر ساله اولین نسخه مبلغ قرارداد سال 2014 بازیکنان را منتشر کرد. بنابراین فهرست هیچ باشگاهی به طور میانگین برای یک بازیکن بیشتر از 387,500 دلار هزینه نکرده است. جالب اینجاست که در این میان نام استیون بیت آشور بازیکن ایرانی تیم ونکوور وایت کپس هم به چشم می خورد که دستمزد پایه سالانه او 170,000 دلار ذکر شده است، یعنی چیزی حدود 510 میلیون تومان. مقایسه دستمزد بازیکنان شاغل در لیگ آمریکا و لیگ برتر داخلی نشان می دهد که باید تجدیدنظری اساسی در میزان مبلغ قرارداد فوتبالیست ها صورت بگیرد اما چه کسی به این مهم اهمیت می دهد؟! (خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر