jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۲۳۱۰   ۲۴ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۹

سفیر طلایی کودکان یونیسف برای سرمربی تیم ملی چه نوشت؟

به خاطر کودکان سرطانی؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن

کامران نجف زاده خبرنگار و سفیر طلایی کودکان و سالمندان یونیسف از کارلوس کروش خواست علی کریمی را به تیم ملی دعوت کند.

به خاطر کودکان سرطانی؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن
نجف زاده در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده با اشاره به اینکه وزن تجربه و تکنیک کریمی به ضعف احتمالی بدنی او برای بازی‌های سنگین می چربد نوشت: حتی اگر قرار باشد کریمی 10 دقیقه در هر بازی ایران در جام جهانی بازی کند ایده‌آل است. عرصه بین المللی تجربه بالا می‌طلبد و کریمی در همه این سالها فراتر از فوتبال ایران بازی کرده و در اروپا هم بهترین تیم‌ها را تجربه کرده.
از طرفی دیگر علی کریمی سفیر کودکان است و در تمام این سالها پیدا و پنهان برای آنهایی که نیازمندند کم نگذاشته و گاهی با کمک مالی یا حداقل تنها با یک عکس یادگاری دلی را شاد کرده. کریمی از آنهایی است که پتانسیل این را دارند که از یک سرمایه ورزشی به یک سرمایه نمادین تبدیل شوند که به کارهای خیرخواهانه‌شان دامنه بیشتری بدهد.
مثلا دومینیکا ملینکویاکا پسر 11 ساله که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند به دلیل ورشکستگی خانواده‌اش قادر به تامین هزینه های درمان سرطان نبود به همین منظور ابتدا هواداران تیم لچ پوزنان سعی در جمع آوری کمک‌های مردمی برای دومینیکا کردند اما بلاژیکوفسکی بازیکن دورتموند خیال همه را راحت کرد و با پرداخت شصت هزار یورو کلیه هزینه‌های درمان را متقبل شد.
ما با وجود اینکه میلیاردها تومان از بیت المال خرج این تیم‌های دولتی و این فوتبالیست‌ها می‌کنیم، خیلی‌هایشان بسیار بدوی بازی می‌کنند، در این وضعیت در فرهنگ‌سازی و استفاده بهینه از این چهره‌ها هم ناتوانیم و خودشان هم خبر ندارند چطور می‌توانند دلی را شاد کنند و چه گره‌هایی را باز کنند. در مقابل علی کریمی راه را می داند و پیشنهادم به کی‌روش را به عنوان یک ورزشی‌نویس مطرح می‌کنم نه صرفا سفیرکودکان؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن...
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها