jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۲۳۱۰   ۲۴ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۹

سفیر طلایی کودکان یونیسف برای سرمربی تیم ملی چه نوشت؟

به خاطر کودکان سرطانی؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن

کامران نجف زاده خبرنگار و سفیر طلایی کودکان و سالمندان یونیسف از کارلوس کروش خواست علی کریمی را به تیم ملی دعوت کند.

به خاطر کودکان سرطانی؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن
نجف زاده در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده با اشاره به اینکه وزن تجربه و تکنیک کریمی به ضعف احتمالی بدنی او برای بازی‌های سنگین می چربد نوشت: حتی اگر قرار باشد کریمی 10 دقیقه در هر بازی ایران در جام جهانی بازی کند ایده‌آل است. عرصه بین المللی تجربه بالا می‌طلبد و کریمی در همه این سالها فراتر از فوتبال ایران بازی کرده و در اروپا هم بهترین تیم‌ها را تجربه کرده.
از طرفی دیگر علی کریمی سفیر کودکان است و در تمام این سالها پیدا و پنهان برای آنهایی که نیازمندند کم نگذاشته و گاهی با کمک مالی یا حداقل تنها با یک عکس یادگاری دلی را شاد کرده. کریمی از آنهایی است که پتانسیل این را دارند که از یک سرمایه ورزشی به یک سرمایه نمادین تبدیل شوند که به کارهای خیرخواهانه‌شان دامنه بیشتری بدهد.
مثلا دومینیکا ملینکویاکا پسر 11 ساله که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند به دلیل ورشکستگی خانواده‌اش قادر به تامین هزینه های درمان سرطان نبود به همین منظور ابتدا هواداران تیم لچ پوزنان سعی در جمع آوری کمک‌های مردمی برای دومینیکا کردند اما بلاژیکوفسکی بازیکن دورتموند خیال همه را راحت کرد و با پرداخت شصت هزار یورو کلیه هزینه‌های درمان را متقبل شد.
ما با وجود اینکه میلیاردها تومان از بیت المال خرج این تیم‌های دولتی و این فوتبالیست‌ها می‌کنیم، خیلی‌هایشان بسیار بدوی بازی می‌کنند، در این وضعیت در فرهنگ‌سازی و استفاده بهینه از این چهره‌ها هم ناتوانیم و خودشان هم خبر ندارند چطور می‌توانند دلی را شاد کنند و چه گره‌هایی را باز کنند. در مقابل علی کریمی راه را می داند و پیشنهادم به کی‌روش را به عنوان یک ورزشی‌نویس مطرح می‌کنم نه صرفا سفیرکودکان؛ کارلوس! کریمی را دعوت کن...
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر