jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۶۱۶۲۷   ۲۲ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۹

جمعی از افراد و نهادهای فرهنگی انقلاب اسلامی آمادگی خود را برای عملی کردن دقیق، اصولی و ایثارگرانه منویات و فرامین مقام عظمای ولایت در حوزه فرهنگ اعلام کردند.

به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است: پیرو سخنان روشنگرانه رهبر معظم انقلاب در حرم مقدس رضوی(ع) و پیام نوروزی معظم‌له و نیز بیانات ایشان در حضور اعضای مجلس خبرگان، جمع متولیان اردوهای راهیان نور و در یادمان شهدای شرق کارون، به ‌این وسیله ما امضاکنندگان زیر به عنوان بخشی از افراد و نهادهای فرهنگی انقلاب اسلامی، آمادگی خود را برای عملی کردن دقیق، اصولی و ایثارگرانه منویات و فرامین مقام عظمای ولایت در حوزه فرهنگ اعلام می‌داریم.

این چهره‌ها و مدیران فرهنگی انقلابی در بخش دیگری از بیانیه خود آورده اند: یادآوری می‌نماییم، ضمن آن که دستگاه‌های رسمی فرهنگی کشور باید با مدیریت جهادی در خصوص انجام وظایف خود، با حساسیت و هشیاری کامل، مراقب رخنه‌های فرهنگی بوده، از کم‌کاری‌ها و غلط‌کاری‌ها جلوگیری کرده، با اعتماد به کار گسترده فرهنگی از سوی جوانان مومن و انقلابی، اهتمام بیشتر و موثرتری در پیشرفت کشور و ایستادگی در برابر دشمنان ملت، ایفا کنند.

آنها ادامه داده‌اند: ضروری است مراجع فرهنگی اعم از علما، استادان، روشنفکران انقلابی و هنرمندان متعهد، با حضور در کنار مجموعه انقلابی کشور ـ که بحمدالله تعداد بی‌شماری از آنها در بین جوانان، صاحب‌نظران، استادان، بزرگان و تحصیلکردگان کشور هستند ـ با تکیه بر استعدادها، امکانات و ظرفیت‌های فراوان ملت بزرگ ایران در حرکت به‌سمت اقتدار ملی وارد میدان شوند و اوضاع فرهنگی کشور را از جهت نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها به صورتی نقادانه مورد توجه قرار دهند و با منطق محکم و بیان روشن، نقطه نظرات صحیح را به مسئولان مربوط ارائه کنند. در این صورت است که بر مبنای تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، به فضل الهی، اهداف استکبار جهانی، نه تنها در ایران بلکه در عرصه گسترده جهانی نیز تحقق پیدا نخواهد کرد و ملت بزرگ ایران موفق خواهد شد همانند گذشته این فراز سخت تاریخی را نیز پشت سر بگذارد.

در میان امضاکنندگان بیانیه فوق نام چهره‌هایی از جمله حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، دکتر حسن عباسی، هوشنگ جاوید، سعید کشن‌فلاح، پیروز ارجمند، جواد شمقدری، جمال شورجه، شهریار بحرانی، ابوالقاسم طالبی، محسن مومنی شریف، فرج‌الله سلحشور، رضا برجی، پناه‌برخدا رضایی، انسیه شاه‌حسینی، حبیب‌الله کاسه‌ساز، محمد باشه‌آهنگر، مهدی فقیه، جهانگیر الماسی، حسین مسافرآستانه، حسین پارسایی، سیدمحمد میرزمانی، احمد شاکری، سمیرا اصلانپور، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، ایرج نعیمایی، جمشید جم، رضا مهدوی، سیدعباس میرهاشمی، عباس براتی‌پور، حسین اسرافیلی و فیروز زنوزی جلالی به چشم می‌خورد.

همچنین مدیران فرهنگی نهادهایی از جمله حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه)، هیأت اسلامی هنرمندان، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، سازمان بسیج هنرمندان، موسسه سینمایی مقاومت و انقلاب اسلامی، موسسه فرهنگی هنری تبیان، خانه کاریکاتور و برخی شرکت‌های سینمایی و رسانه‌ها این بیانیه را امضا کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر