jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۱۲۱۷   ۲۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۳

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ضمن ابراز امیدواری نسبت به از سرگیری مذاکرات جدی میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی، رژیم صهیونیستی را عامل شکست مذاکرات صلح خاورمیانه دانست.

به گزارش ایسنا، وی در سخنرانی روز سه‌شنبه خود در مقابل کنگره این کشور تاکید کرد: برنامه اسرائیل برای احداث 700 واحد مسکونی در قدس شرقی، تقریبا همان چیزی است که به فروپاشی مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها منجر شد. کری ادامه داد: جای تاسف است اسیران فلسطینی که قرار بود روز شنبه آزاد شوند، آزاد نشدند و پس از آن اسرائیل مناقصه‌های احداث 700 واحد مسکونی در قدس را منتشر کرد. از سوی دیگر نفتالی بنت، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات کری گفت: بارها تلاش کرده‌اند ما را از ساخت و ساز در شهر قدس بازدارند، اما باید بگویم شهرک‌سازی‌ها باعث شکست مذاکرات صلح نشد و ما بابت این مساله از کسی عذرخواهی نمی‌کنیم.

چند ساعت پس از اعلام این خبر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان این‌که جان کری هیچ یک از طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی را مسئول شکست مذاکرات نخوانده است، تصریح کرد: کری در سخنان اخیر اعلام کرده است که دو طرف ذی‌ربط به اقدامات بی‌فایده‌ای در روند صلح دست زده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر