گزارش سایت «ساکرلی» از تیم ملی ایران

احمقانه است آرژانتین ایران را دست کم بگیرد

سایت «ساکرلی» در گزارشی اعلام کرد که در صورتی که آرژانتین ایران را در رقابت‌های جام‌جهانی دست کم بگیرد، کار احمقانه‌ای انجام داده است.
کد خبر: ۶۶۰۹۵۹
احمقانه است  آرژانتین ایران را دست کم بگیرد

سایت جام جم ورزشی - «ساکرلی» در گزارشی به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل آمریکا در جام‌جهانی 1998 فرانسه و بازی شاگردان کی‌روش مقابل آرژانتین درست 16 سال پس از آن دیدار اشاره کرده و نوشته است: 21 ژوئن 1998 شاهد یک بازی خاطره‌انگیز برای ایران در تاریخ جام‌جهانی بود. ایران در لیون فرانسه در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی مقابل آمریکا به میدان رفت. ایران و آمریکا از سال 1978 روابط آشفته‌ای باید یکدیگر داشتند و چنین دیداری در جام‌جهانی احتمالا مهم‌ترین بازی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی بود. این مسابقه‌ای بود که قدرت ورزش را فراتر از هر مسئله دیگری نشان داد. هر دو تیم رفتار ورزشی فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشتند و پیش از مسابقه با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند. ایرانیان پیش از مسابقه به نشانه صلح، گل‌های سفید به رقبای آمریکایی خود اهدا کردند. ایران در این مسابقه با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید تا اولین پیروزی این تیم در رقابت‌های جام‌جهانی به دست آید.

در 21 ژوئن 2014، درست 16 سال پس از این مسابقه ایران مقابل آرژانتین به میدان می‌رود و یک بازی به یادماندنی دیگر برای این تیم در رقابت‌های جام‌جهانی رقم می‌خورد. انتظار می‌رود این مسابقه آسانی برای مسی و یارانش باشد. ایران در رده‌بندی فیفا نخستین تیم آسیایی است اما با این حال بسیار عقب‌تر از آرژانتین قرار دارد. سرمربی تیم ملی ایران اعلام کرده است که این فرصت خوبی است که در مسابقه‌ای مقابل آرژانتین به میدان بروند.

به گزارش فارس هرچند آرژانتین احتمالا در این دیدار به پیروزی می‌رسد اما این احمقانه خواهد بود که تیم ایران را دست کم بگیرد. شور و انگیزه‌ای که تیم با آن برای کشورش مسابقه می‌دهد، می‌تواند آنها را به غول‌هایی تبدیل کند. ایران با بازیکنان بسیار توانمندی که در حال حاضر در شرایط عالی به سر می‌برند، می‌تواند نتیجه این مسابقه را تغییر دهد و همه را حیرت‌زده کند. می‌توانید در این باره از استرالیایی‌ها سوال کنید که با اینکه در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی در ملبورن با نتیجه دو بر صفر پیش بودند، ایرانی‌ها در فاصله 10 دقیقه بازی را به تساوی کشاندند و با صعود به جام‌جهانی آنها را در بهت و حیرت گذاشتند. آمریکایی‌ها نیز با تجربه‌ای که در 1998 داشتند، همین حرف را خواهند زد. در پایان تیم ایران برای غرور و احترام بازی خواهد کرد که دو هدف بسیار خطرناک هستند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها