jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۵۴۶۱۷   ۲۰ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۵:۵۹

مرد سرایدار که به صورت سریالی از خانه زوج پزشک 300 میلیون تومان سرقت کرده بود، با تیزهوشی مرد صراف شناسایی و دستگیر شد.

سرقت 300 میلیون تومانی سرایدار از خانه زوج پزشک

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 24 دی ماه امسال فردی به یک صرافی در خیابان جمهوری مراجعه و از مالک صرافی درخواست کرد تا مقادیری ارز خارجی شامل 3000 دلار آمریکا، 2500 یورو و... به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان را به ریال ایران تبدیل کند. در ادامه مالک صرافی به وی مشکوک، بلافاصله موضوع را به پایگاه هفتم پلیس آگاهی اطلاع و کارآگاهان این پایگاه نیز با حضور در صرافی اقدام به دستگیری «احمد» 42 ساله کردند.

«احمد . ب» پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی خود را سرایه دار یک مجتمع مسکونی در شمال تهران معرفی و مدعی شد که ارزهای خارجی کشف شده، متعلق به یکی از ساکنان خارجی مجتمع _ تبعه یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که در اختیار او قرار گرفته تا وی آنها را به پول ایران تبدیل کند.

با توجه به اظهارات «احمد . ب»، کارآگاهان با شناسایی مجتمع مسکونی مذکور در منطقه تجریش خیابان «مقصودبیک» به محل مراجعه و با وجود تأیید اظهارات «احمـد» مبنی بر سرایه دار بودنش در مجتمع مسکونی مذکور، متوجه شدند که فردی با مشخصات اعلامی از سوی وی به عنوان مالک ارزهای خارجی به دست آمده سکونت ندارد.

شناسایی یک زن و شوهر پزشک متخصص به عنوان مالک

در ادامه تحقیقات، «احمد» که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به سرقت اعتراف کرد و افزود: ارزهای خارجی فوق را از منزل آقا و خانم پزشکی سرقت کردم که در داخل ساختمان سکونت دارند.

بار دیگر کارآگاهان به مجتمع مسکونی مراجعه و این بار با شناسایی یک زن و شوهر پزشک و متخصص به عنوان صاحب وجوهات نقد سرقت شده، پی بردند که این زن و شوهر اطلاعی از سرقت نداشته و تصور هر کدامشان در خصوص کسر پول از منزل آن بوده که طرف مقابل - خانم دکتر تصور می کرد که همسرش پول ها برداشته و بالعکس - اقدام به برداشتن پول ها از داخل گاوصندوق کرده و به همین علت موضوع را پیگیری نکرده اند.

اعتراف به سرقت‌های سریالی از منزل آقا و خانم پزشک

در ادامه تحقیقات، شکات پرونده پس از حضور در پایگاه هفتم اظهارات کردند: مدتی بود که علاوه بر کم شدن وجوه نقد داخل گاوصندوق، متوجه کم شدن برخی از وسایل داخل خانه از قبیل یک تابلوفرش، یک قالیچه دستباف و حتی گردنبند شده بودیم اما تصور ما آن بود که این وسایل از سوی یک خانم نظافتچی که کارهای نظافت خانه را انجام می داد برداشته شده که با توجه به نداشتن دلیل و همچنین زمان کافی برای طرح شکایت و تصور این موضوع که این خانم به علت فشار اقتصادی اقدام به برداشتن اموال از داخل خانه کرده، از طرح شکایت منصرف شده و تنها عذر وی را خواستیم.

با توجه به اظهارات شکات در خصوص سرقت سایر اموال داخل خانه، متهم به سرقت تمامی این اموال از جمله انگشتر برلیان اعتراف و به کاراگاهان گفت: اوایل مهرماه بود که صاحبخانه و همسرش به سفر رفتند. پس از رفتن آنها، در حالیکه در حال تمیز کردن پله های داخل مجتمع بودم، متوجه شدم که آنها دسته کلید خانه شان را بر روی در جای گذاشته اند؛ به همین علت و بدون هیچگونه مشکلی داخل خانه شده و پس از پیدا کردن مدارک و دفترچه خرید گاو صندوق داخل خانه موفق به پیدا کردن رمز گاوصندوق شدم.

متهم افزود: آن روز هیچگونه سرقتی انجام ندادم و حتی پس از بستن در خانه و بازگشت آنها به تهران، موضوع جای ماندن دسته کلید را به آنها اطلاع داده و آنها نیز بسیار تشکر و قدردانی کردند تا اینکه تصمیم به انجام سرقت های خود از داخل خانه آنها گرفتم.

متهم در خصوص نحوه سرقت های سریالی نیز به کارآگاهان گفت: با توجه به اطلاعات دقیقی که از زمان حضور و خروج آقا و خانم دکتر داشتم، هر بار که آنها از خانه خارج و به محل کارشان می رفتند با دسته کلیدی که از روی دسته کلید اصلی تهیه کرده بودم به راحتی وارد خانه شده و هر بار مقادیری از وجوه نقد داخل گاوصندوق را سرقت می کردم. پس از چندین فقره سرقت و با سوء استفاده از اعتمادی که آقا و خانم دکتر به من پیدا داشتند، مطمئن بودم که آنها به هیچ عنوان از من شکایت نخواهند کرد و به همین علت اقدام به سرقت انگشتر برلیان، تابلو فرش، فرش دستباف و... از داخل خانه آنها کرده و در کمال تعجب متوجه شدم که حتی با وجود سرقت این اموال، آنها به هیچ عنوان طرح شکایتی در خصوص سرقت از خانه شان نکرده و اصلا این موضوع برای آنها مهم نیست.

رییس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعترافات صریح متهم، دو نفر نیز به عنوان خریدار اموال مسروقه دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه از جمله انگشتر برلیان و فرش دستباف نفیس از آنها کشف و به مالباختگان بازپس داده شد.

سرهنگ داوود فرد با اعلام ارزش 300 میلیون تومانی پرونده گفت: با توجه به ارزش بالای وجوهات نقد و دیگر اموال سرقت شده و در ادامه تحقیقات، متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با استفاده از قسمتی از وجوهات نقد مسروقه اقدام به خرید یک باب منزل مسکونی در منطقه میدان امام حسین (ع) کرده که این منزل نیز شناسایی و مراتب به بازپرس پرونده اعلام شد. متهم نیز با صدور قرار قانونی میلیاردی و پس از تکمیل تحقیقات به زندان اعزام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر