jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۵۳۶۵۳   ۱۸ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۰:۵۳

نخست وزیر عراق گفت: قطر و عربستان سعودی از عراق قوی و مقتدر هراس دارند و به همین دلیل از تروریسم در این کشور حمایت می‌کنند.

قطر و عربستان درصدد بی‌ثباتی عراق هستند

نوری المالکی شنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با شبکه فرانس 24 افزود: قطر و عربستان به دلیل هراسی که از عراق مقتدر و قوی دارند، پول‌های زیادی را برای حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی برای ضربه زدن به عراق هزینه می‌کنند.

نوری المالکی ادامه داد: این دو کشور همواره در صدد بی ثباتی و ناآرامی در عراق هستند.

این مقام ارشد دولت عراق این نکته را نیز مورد تأکید قرار داد که عربستان از تروریسم در دنیا حمایت می‌کند؛ در لیبی، لبنان، مصر و در نقاط دیگر جهان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد.

نخست وزیر عراق سپس خطاب به مقامات ریاض و دوحه هشدار داد که از تروریسم حمایت نکنند زیرا این اقدام آنها تنش در منطقه را شدت می‌بخشد. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها