jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۲۸۲۰ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۵

یکی از مسئولان با اعلام اینکه تصادفات رانندگی، دومین عامل مرگ‌ومیر در ایران است، تاکید کردند برای کاهش حوادث جاده‌‌ای با تغییر باورهای مردم‌، باید کاری کرد که رانندگان در همه حال هنگام رانندگی احساس خطر کنند.

بیائید در جاده‌ها مین بکاریم

جام جم سرا: یک راه‌حل اساسی برای آنکه دیگر تصادفات رانندگی دومین عامل مرگ‌ومیر نباشد:
قیمت بلیت هواپیماها را کاهش دهیم تا بیشتر مردم با هواپیما این‌ور و آن‌ور بروند و تلفات حوادث هوایی زیاد شود.
هوای شهر را آلوده کنیم تا مردم از آلودگی هوا خفه شوند.
به مردم استرس وارد کنیم تا مرض قلبی بگیرند و...
با انجام اقداماتی این‌چنین و افزایش آمار تلفات دیگر حوادث، به احتمال زیاد رتبه مرگ‌ومیر بر اثر حوادث رانندگی به مقام چهارم یا حتی پنجم هم خواهد رسید.
محققان صفحه طنزیم بدون هیچ تحقیقی، اقدام به دادن پیشنهادهایی به منظور ایجاد احساس خطر برای مردم در حال رانندگی کردند:
1- در جاده‌ها مین بکاریم تا رانندگان همواره با احساس خطر رانندگی کنند.
2- در جاده‌ها به جای زانتیا و 206 با تانک اقدام به گشت‌زنی‌های نامحسوس کنیم و به جای جریمه ماشین و بردن آن به پارکینگ، ماشین آدم خلافکار را بترکانیم.
3- قانونی تصویب کنیم که در هنگام رانندگی باید «مادرزن» شخص راننده هم در ماشین حضور داشته باشد. در این روش راننده حتی بیشتر از حد استاندارد احساس خطر می‌کند.(روشن است که درباره رانندگان خانم، حضور «مادرشوهر» باید الزامی شود.)
4- از رادیو جملاتی این‌چنینی پخش کنیم: «آهای راننده‌ای که داری تند می‌ری! هیچ می‌دونی اگه الان لاستیک ماشینت بترکه، چی می‌شه؟ درسته. منحرف می‌شی. خب، اگه یک تریلی هم در همون لحظه بخواد از کنارت رد شه چی؟ درسته، می‌زنه بهت. اون‌وقت ماشینت تبدیل به ساندویچ گوشت می‌شه. می‌دونی گوشت چی؟ گوشت آدم. می‌دونی اون آدم کیه؟ تویی تو. تو ای راننده خلافکار!»|شهرآرا|حاتمی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر