یکی از مسئولان با اعلام اینکه تصادفات رانندگی، دومین عامل مرگ‌ومیر در ایران است، تاکید کردند برای کاهش حوادث جاده‌‌ای با تغییر باورهای مردم‌، باید کاری کرد که رانندگان در همه حال هنگام رانندگی احساس خطر کنند.
کد خبر: ۶۵۲۸۲۰
بیائید در جاده‌ها مین بکاریم

جام جم سرا: یک راه‌حل اساسی برای آنکه دیگر تصادفات رانندگی دومین عامل مرگ‌ومیر نباشد:
قیمت بلیت هواپیماها را کاهش دهیم تا بیشتر مردم با هواپیما این‌ور و آن‌ور بروند و تلفات حوادث هوایی زیاد شود.
هوای شهر را آلوده کنیم تا مردم از آلودگی هوا خفه شوند.
به مردم استرس وارد کنیم تا مرض قلبی بگیرند و...
با انجام اقداماتی این‌چنین و افزایش آمار تلفات دیگر حوادث، به احتمال زیاد رتبه مرگ‌ومیر بر اثر حوادث رانندگی به مقام چهارم یا حتی پنجم هم خواهد رسید.
محققان صفحه طنزیم بدون هیچ تحقیقی، اقدام به دادن پیشنهادهایی به منظور ایجاد احساس خطر برای مردم در حال رانندگی کردند:
1- در جاده‌ها مین بکاریم تا رانندگان همواره با احساس خطر رانندگی کنند.
2- در جاده‌ها به جای زانتیا و 206 با تانک اقدام به گشت‌زنی‌های نامحسوس کنیم و به جای جریمه ماشین و بردن آن به پارکینگ، ماشین آدم خلافکار را بترکانیم.
3- قانونی تصویب کنیم که در هنگام رانندگی باید «مادرزن» شخص راننده هم در ماشین حضور داشته باشد. در این روش راننده حتی بیشتر از حد استاندارد احساس خطر می‌کند.(روشن است که درباره رانندگان خانم، حضور «مادرشوهر» باید الزامی شود.)
4- از رادیو جملاتی این‌چنینی پخش کنیم: «آهای راننده‌ای که داری تند می‌ری! هیچ می‌دونی اگه الان لاستیک ماشینت بترکه، چی می‌شه؟ درسته. منحرف می‌شی. خب، اگه یک تریلی هم در همون لحظه بخواد از کنارت رد شه چی؟ درسته، می‌زنه بهت. اون‌وقت ماشینت تبدیل به ساندویچ گوشت می‌شه. می‌دونی گوشت چی؟ گوشت آدم. می‌دونی اون آدم کیه؟ تویی تو. تو ای راننده خلافکار!»|شهرآرا|حاتمی

برچسب ها: رانندگی طنز مین سفر
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها