jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۴۶۵۳۷   ۲۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۲

آنچه ورزش ایران در برهه کنونی به آن نیازمند است تکمیل قانون ورزش است تا پس از اجرایی شدن آن بسیاری از گره های کور ورزش گشوده شود.

قول تا قانون ورزش با رئیس جمهور روحانی

جام جم ورزشی/محمد رضاپور، در خبرها آمده است محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان شب گذشته با حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.در این دیدار که 2 ساعت به طول انجامید، درباره حضور ایران در جام جهانی، بازی‌های آسیایی اینچئون و مسائل مالی بحث شد.رئیس جمهور به وزیر ورزش قول حمایت از ورزش ایران را داد. رئیس جمهور قول داد که دولت آمادگی حمایت از تیم‌های ورزشی را دارد تا در مسابقات سخت پیش رو موفق شود.قول رئیس جمهور در برهه کنونی که صورت ورزش با سیلی سرخ است می تواند قوت قلب فدراسیون های ورزشی باشد که نزدیک به 2 سال است از بی پولی و نداری می نالند. سایه بی پولی زمانی بالای سر ورزش ایران سنگینی می کند که بسیاری از فدراسیون ها علاوه بر بازی های آسیایی، رقابت های جهانی را نیز در چند ماه آینده پیش روی دارند.در موقعیت کنونی، ورزش در دنیا با اهمیت دادن دولت ها پیام های متفاوتی دارد که بارزترین آنها ایجاد غرور ملی و شادابی نسل جوان با موفقیت های تیم های ورزشی است.ورزش بخش مهمی از حضور جهانی دولت ها را تشکیل می دهد که از این طریق می توانند دستاوردهای مهم اجتماعی ، فناوری و اقتصادی ، فرهنگی و شور و نشاط اجتماعی را معرفی کنند. حضور قهرمانان در مسابقه های آسیایی ، جهانی و المپیک غرور ملی مردم را برانگیخته و مردم با پیروزی ها و شکست های قهرمانان خود در جامعه همراه می شوند. خارج از این ها در بعد همگانی می توان اثرات ورزش قهرمانی را با قهرمانان و چهره های شاخص ورزشی مشاهده کرد بنابراین دولت ها به ورزش بها می دهند تا ضمن دستیابی به نکات گفته شده از بسیاری هزینه های درمانی ، بهداشت و بزهکاری های اجتماعی کم کنند.قول آقای رئیس جمهور به وزیر ورزش و جوانان نشانه توجه دولت به ورزش است چه تاکنون نیز دولت در بسیاری از بخش ها از ورزش قهرمانی حمایت کرده است اما نیاز امروز ورزش ایران تبدیل این قول ها به قانون جامع و همه جانبه نگر به ورزش است.محمود گودرزی از زمانی که روی کار آمد یکی از دغدغه های خود را تدوین و تکمیل قانون ورزش عنوان کرد و در این مدت اعلام کرده است بزودی قانون ورزش کامل می شود و در اختیار مجلس قرار می گیرد.این صحبت وزیر جای امیدواری دارد که یک تیم قوی در حال تکمیل این قانون هستند که در قالب یک لایحه از سوی هیات دولت به مجلس برود.در هر صورت قانون ورزش بسیاری از کارهای سلیقه ای و برخوردهای شخصی را از بین می برد و تکلیف همگان را در قبال وظایفی که دارند مشخص می کند چه بسا بسیاری از ظرفیت های موجود در ورزش به دلیل نداشتن قانون در بخش های متعدد تاکنون به بار ننشسته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها