jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۶۳۳۴   ۲۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۸:۳۶

رییس کمیته‌ انضباطی باشگاه پرسپولیس می‌گوید اعتصاب بازیکنان این تیم تخلف بوده و می‌شد با آنها برخورد کرد.

سالارکیا: دایی مرا نشناسد من هم او را نمی‌شناسم

محمود سالارکیا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مسائل مختلفی از جمله بدهی های این باشگاه، اعتصاب بازیکنان تیم و اختلافی که در مقطعی بین او و علی دایی به وجود آمد صحبت کرد.

* ابتدا در بازی درباره میزان بدهی باشگاه صحبت کنید. این روزها رقم‌های مختلفی مطرح می‌شود. شما اطلاع دقیقی از میزان بدهی دارد؟

- بخش زیاد بدهی باشگاه مربوط به مسائل مالیاتی است که طی سنوات گذشته روی هم انباشته شده است. آنچه مسلم است اینکه پرداخت نکردن این بدهی‌های مالیاتی باعث بیشتر شدن آنها شده و به خاطر تاخیر در پرداخت، جریمه در نظر گرفته شده است. امیدواریم در این بخش بتوانیم از بخشودگی‌هایی که در حوزه ورزش شامل بدهی‌های مالیاتی می‌شود، استفاده کنیم و با مذاکره با مسئولان این مبلغ را کم کنیم. همین موضوع می‌تواند بخش عمده‌ای از بدهی‌های باشگاه را تقلیل دهد. قسمت دیگر به بدهی‌های جاری باشگاه مربوط می‌شود که طبیعی است باید مبلغی را به عنوان قرارداد به بازیکنان و مربیان داده شود. همین طور حقوق کارکنان باشگاه جزو این فهرست محسوب می‌شود. در کنار آن پولی که باید به اعضای تیم‌های پایه پرداخت شود هم وجود دارد که امسال باشگاه در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و مطمئنا این تیم‌ها می‌توانند در آینده منبع درآمدی برای باشگاه باشند. همه این‌ها را که کنار هم می گذاریم مثل یک پازل است که می‌تواند به ظاهر حجم بدهی‌ها را بالا ببرد. از طرف دیگر مشکلی که ما در باشگاه با آن روبرو هستیم، تعهدات دولت در قبال پرسپولیس است.

* وزارت ورزش و جوانان در این زمینه کمکی به باشگاه می‌کند؟

- در ابتدای فصل قرار بر این بود که وزارت ورزش و جوانان نیمی از مخارج باشگاه را بدهد. اما تا الان بخش زیادی از این تعهد به باشگاه پرداخت نشده است. مبالغ قراردادهای بازیکنان هم با توجه به این که در ابتدای فصل سقف برداشته شده بالاست و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از حجم بدهی باشگاه در این زمینه کاملا مطلع هستند. برای حل این مشکل باید تعامل صورت گیرد و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که باشگاه شق القمر کند. به هر حال وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید به این مشکلات برسند و باشگاه مردمی و بزرگ پرسپولیس شایسته توجه مسئولان است.

* همین مشکلات بود که باعث شد بازیکنان پرسپولیس دست به اعتصاب بزنند و فدراسیون فوتبال هم به آن واکنش نشان داد. از نظر شما این کار درست بود؟

- این کار کاملا خلاف بوده و به هیچ وجه پسندیده نیست. اساسا این کار تخلف است و بازیکنان حق ندارند اعتصاب کنند، چرا که قراردادی با باشگاه بسته‌اند و بر اساس آن دیر یا زود پولشان را از باشگاه می‌گیرند. یعنی بالاخره به پول خود می‌رسند. اما این که با این کارشان هواداران متعصب تیم را ناراحت کنند به هیچ وجه پسندیده نیست. تاکنون مدیریت باشگاه صلاح ندانسته که بازیکنان را در اختیار کمیته‌ انضباطی قرار دهد. اما اگر یک روز مقرر شود که آنها به خاطر این کار به کمیته‌ انضباطی باشگاه معرفی شوند طبیعی است که ما طبق قانون با آنها برخورد می‌کنیم. امیدواریم که این موضوع دیگر تکرار نشود و شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. الان بعضی از کارمندان باشگاه هم نزدیک به یک سال است که حقوق نگرفته‌اند و این در حالی است که آنها از این پول نان می‌خورند، اما خویشتنداری می‌کنند و به خاطر باشگاه حرفی نمی‌زنند. از بازیکنانمان هم همین انتظار را داریم. قرارداد آنها با این کارمندان اصلا قابل قیاس نیست. اعتصاب آنها هواداران را آزرده خاطر می‌کند.

* اگر قرار بر برخورد بود، آیا با کادر فنی و سرمربی هم که بازیکنان را همراهی کرده بودند، برخوردی انجام می‌شد؟

- البته من درست نمی‌دانم که این موضوع را به سرمربی تعمیم دهیم. هر چند که سرمربی بزرگ و پدر تیم است و نقش مهمی در تصمیم ‌گیریها دارد. بازیکنان از او حرف شنونی دارند. انتظار ما از دایی این است که بازیکنان را به خویشتنداری دعوت کند. اگر چه می‌دانیم تا الان این کار را به خوبی انجام داده است، اما نباید فراموش کنیم که وضعیت باشگاه در حال حاضر این گونه است. چاره‌ای نیست و باید تحمل کنیم تا اوضاع تغییر کند.

* البته آقای دایی در پرونده‌ محرومیتش از سوی کمیته‌ استیناف از شما دلخور بود و معتقد بود که از او حمایت نکرده‌اید و اطلاعات لازم را در اختیارش قرار نداده‌اید.

- این طور نبوده است. ما همیشه از او حمایت ‌کرده‌ایم. نه به عنوان سرمربی تیم، بلکه به عنوان یک فرد محبوب در فوتبال ایران و همچنین جهان و او را دوست داریم و همیشه از او حمایت می‌کنیم. در آن پرونده‌ هم می‌توانید از وکیل دایی بپر سید که ما از او حمایت کردیم یا نه. حالا شاید دایی به مسائل قضایی آگاهی ندارد و به همین خاطر فکر می‌کند که ما حمایتش نکرده‌ایم. درباره ندادن اطلاعات هم باید بگویم که من نباید این اطلاعات را در اختیار او می‌گذاشتم. اطلاعات را به مدیریت وقت باشگاه دادم و این مسائل باید به دایی انتقال داده می‌شد. وقتی دایی می‌گوید من سالارکیا را نمی‌شناسم، پس من هم باید بگویم که او را نمی‌شناسم، اما این درست نیست. هر کسی برای خودش شخصیتی دارد. دایی مربی ارزنده فوتبال ماست و فکر نمی‌کنم که لازم باشد به کسی توهین کند تا خودش را بالا ببرد. این ضعیف‌ترین کاری است که می‌شود انجام داد، یعنی دیگری را نفی کنیم و نبینیم، برای این که بگوییم من هستم.

* سجادی، معاون وزارت ورزش و جوانان گفته بود که باشگاه پرسپولیس صورت حساب مالی خود را در سال‌های 92-91 با وجود درخواست وزارت ارائه نکرده است، علت این موضوع چه بود؟

- صورت حساب‌های مالی باشگاه آماده بوده، اما من نمی‌دانم که چرا بخش مالی ما این نامه را به وزارت نداده است. ما چند دوره حساب رسی ‌کرده‌ایم و حتی ریز آن را در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار دادیم. تاریخ 31 خرداد 92 موعد حسابرسی ما بوده است و قطعا باید ریز آن را در اختیار وزارتخانه می گذاشتند. در این زمینه اگر از سوی وزارت ورزش و جوانان گلایه‌ای وجود دارد من می پذیرم.

* قبول دارید که هیات مدیره پرسپولیس چندان کمکی به رفع مشکلات باشگاه نمی‌کند و عملکردش خنثی بوده است؟

- بله. من هم قبول دارم که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. طبق قانون، هیات مدیره باید سیاست‌های باشگاه را تعیین کند و عامل اجرای این سیاست‌ها هم مدیرعامل است، اما ما در باشگاه‌ها و خیلی از نهادها می‌بینیم که این کار آن طور که باید انجام نمی‌شود و هیات مدیره تصمیم‌های خود را به مدیرعامل ابلاغ نمی‌کند و این یک ضعف است. من در چند جلسه به عنوان دبیر حضور داشتم و این مساله را به عینه دیدم که روی دستور جلسه و مباحثی که باید در آن نشست مطرح شود، زوم نمی‌شد و البته این ضعف فقط مختص باشگاه پرسپولیس نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها