22 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص عدم حمایت از پیشرفت‌های دفاعی کشور و جلوگیری از سفر هیأت‌های کارشناسی سایر کشورها در جهت توسعه توان موشکی به ایران از وزیر خارجه سؤال کردند.
کد خبر: ۶۴۴۴۴۸
سؤال نمایندگان از ظریف درباره جلوگیری از توسعه توان موشکی

22 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره علت عدم حمایت از پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از سفر هیأت‌های کارشناسی کشورهای دیگر در جهت توسعه توان موشکی به ایران از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه سوال کردند.

در خلاصه این سوال آمده است: علت عدم حمایت شما از پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از سفر هیأت‌های کارشناسی کشورهای دیگر در جهت توسعه توان موشکی به ایران چیست؟

متن کامل سوال نمایندگان نیز به این شرح است:

مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش می‌فرمایند" آمریکایی‌ها در برخی از اظهارات و لفاظی‌هایشان می‌گویند ما دوست ملت ایرانیم دروغ می‌گویند، در خلال کارهایشان می‌شود فهمید ایران را تهدید می‌کنند. آن وقت توقع دارند که جمهوری اسلامی از قدت دفاعی خود بکاهد؛ این خنده‌آور نیست؟ این مسخره نیست؟ در عین اینکه تهدید می‌کنند در عین حال می‌گویند شما قدرت دفاعی‌تان را کم کنید؛ نه، مسئولین گوناگون و بخش‌های مختلف و نیروهای مسلح، به توفیق الهی روز به روز بر قدرت دفاعی خودشان خواهند افزود".

«توانمندی دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را عاجز کرده و مسئولان اجرایی کشور نباید نگران تهدید‌های آنها باشند چرا که دولت آمریکا امروز ضعیف‌تر از آن است که ایران را تهدید کند و به لطف خداوند بزرگ و رشادت‌های شهدایی چون شهید تهرانی‌مقدم‌ها و رزمندگان گمنامی که در عرصه علمی-دفاعی در حال فعالیت هستند جمهوری اسلامی توانسته با توان نیروهای مسلح، تهدیدهای نظامی خود را از خود دور نماید و مسئولان استکبار جهانی هم خوب می‌دانند که فقط در کلام جسارت تهدید ایران اسلامی را دارند و در صورت بروز غلطی از سوی آنان، منافع‌شان در جهان مورد هدف قرار خواهد گرفت».

حال چرا باید وزارت امور خارجه با تحریک سفیر آمریکا در سازمان ملل از سفر هیأت کارشناسی کشورهای دیگر به جمهوری اسلامی جهت توسعه توان موشکی جلوگیری نماید؟

جواد کریمی‌قدوسی، اسماعیل کوثری، علیرضا زاکانی، علی علی‌لو، علیرضا سلیمی، عبدالله تمیمی، حبیب آقاجری، حسین طلا، شهروز افخمی، سیدحسین ذوالانوار، روح‌الله حسینیان، بهرام بیرانوند، محمدصالح جوکار، محمد اسماعیلی، محمدحسن آصفری، سیدمرتضی حسینی، محمدرضا آشتیانی، مهدی کوچک‌زاده، سیدمحمود نبویان، عبدالله سامری، سیدشکرخدا موسوی و ابراهیم آقامحمدی سوال کنندگان از وزیر خارجه هستند.

این سوال هنوز از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول نشده است و متن آن توسط جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در اختیار خبرنگاران پارلمانی قرار گرفت.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها