jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۶۳۹۷۲۸   ۰۷ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۳:۳۹

هنرمندانی از کشورهای ایتالیا، مکزیک، فرانسه، برزیل، دانمارک و ترکیه برای داوری ششمین جشنواره تجسمی فجر به ایران سفر می کنند.

هفت داور خارجی در جشنواره تجسمی فجر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، هفت هنرمند خارجی از کشورهای دانمارک، برزیل، ایتالیا، فرانسه، مکزیک و ترکیه در بخش بین الملل جشنواره در رشته های تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور و عکاسی همراه هنرمندان ایرانی داوری نهایی آثار را انجام می دهند.

«لیزآندرسون» از دانمارک و «روجر ملو» از برزیل در رشته تصویرسازی، «فیلیپ تابوردا» از برزیل و «خاویر برمودز» از مکزیک در رشته پوستر، «محی تین کوراوغلو» از ترکیه و «آجیم سولاج» از ایتالیا در رشته کاریکاتور و «ژان گامی» از فرانسه در رشته عکاسی داوران خارجی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر هستند که همراه با داوران ایرانی آثار برگزیده جشنواره را انتخاب می کنند.

نمایش آثار داوران خارجی و برگزاری نشست هایی با حضور داوران خارجی و هنرمندان ایرانی جشنواره از برنامه هایی است که برای داوران خارجی در مدت حضور در ایران پیش بینی شده است.

در بخش بین الملل جشنواره در رشته عکاسی با موضوع امید و شادی های زندگی 64 اثر، تصویرسازی با موضوع خانواده 147 اثر، پوستر با موضوع انرژی 54 اثر و کاریکاتور با موضوع چهره سیاستمداران مطرح جهان و هنر 132 اثر در بخش رقابتی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش گذاشته می شود.

ششمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش ملی (نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سرامیک هنری و مجسمه سازی)، بین الملل (عکاسی، کاریکاتور، پوستر و تصویرسازی) و مکمل (فیلم های مستند هنرهای تجسمی) 14 بهمن تا چهارم اسفند ماه برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر