jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۶۳۸۳۸۶   ۰۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۲:۱۴

درخشش زندانیان در سی‌ودومین جشنواره تئاتر فجر

محکومان با رأی قاضی به روی صحنه رفتند

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌هایی کشور از راهیابی گروه‌های تئاتر زندان‌ها به سی‌دومین جشنواره تئاتر فجر خبر داد.

محکومان با رأی قاضی به روی صحنه رفتند

حجت‌الاسلام رضا رستمی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: سازمان‌ زندان‌ها هر ساله جشنواره‌های هنری را در قالب فیلم و تولید فیلم‌های زندان‌ها و همچنین تئاتر‌های صحنه‌ای در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌کند.

وی جشنواره تئاتر زندانیان را یکی از مهمترین برنامه‌های هنری عنوان کرد و گفت:‌ امسال سیزدهمین جشنواره تئاتر زندان‌ها در استان کرمانشاه و با حضور 40 گروه هنری از 28 استان کشور برگزار شد.

رستمی تصریح کرد: ما هر ساله آثار منتخب را برای داوری و ارزیابی به مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌کنیم.

وی افزود: امسال دو تئاتر صحنه‌ای و خیابانی از گروه تئاتر زندان‌ها به سی‌دومین جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کرد.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها با تأکید بر اینکه تمام بازیگران در این تئاترها باید الزاماً زندانی باشند، گفت: در بخش تئاتر صحنه‌ای نمایش «آش سرخ پشت‌پا) به نویسندگی خسرو امیری و کارگردانی محمدرضا درند از کرمانشاه و نمایش «سوغات خلیج‌ فارس) به کارگردانی احمدرضا قربانی از استان بوشهر در بخش تئاتر خیابانی به سی‌دومین جشنواره فجر راه پیدا کردند.

وی تأکید کرد: ما به طور مرتب و در طول سال کلاس‌های هنری را با همکاری اساتید مجرب به صورت دائم برگزار می‌کنیم و پس از پایان هر دوره به زندانیان گواهی رسمی را اعطا می‌کنیم.

رستمی در خصوص انتخاب زندانیان برای حضور در برنامه‌های هنری گفت: معمولاً زندانیانی می‌توانند برای مسابقات کشوری شرکت کنند که امکان استفاده از مرخصی و آزادی با قرار وثیقه را داشته باشند چرا که ما نمی‌توانیم برای حضور در مسابقات و جشنواره‌ها زندانی را با اقدامات امنیتی و استفاده از دستبند به روی صحنه بفرستیم.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت:‌ بنابراین ممکن است یک قاتل یا فروشنده مواد مخدر هم در میان بازیگران باشد اما این زندانیان هم قطعاً با رأی قاضی و امکان استفاده از مرخصی و به دلیل حسن اخلاق و شرکت در برنامه‌های فرهنگی مشمول این مرخصی‌ها شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ساعت 15 در چهارراه ولی‌عصر گروه تئاتر خیابانی سوغات خلیج فارس به روی صحنه می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر