رئیس سازمان گردشگری در دیدار با مهندس ضرغامی مطرح کرد:

انعکاس جاذبه‌های گردشگری در شبکه‌های برون‌مرزی تلویزیون

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جاذبه‌های گردشگری و ارزش‌های میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور می‌تواند از طریق شبکه‌هایی مانند پرس‌تی‌وی و‌ آی‌فیلم که در بسیاری از کشورها مورد توجه است، معرفی شود.
کد خبر: ۶۳۵۸۱۵

محمدعلی نجفی پس از دیدار با رئیس رسانه ملی و معاونان وی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر گفت: در این جلسه قرار شد در بسیاری از زمینه‌ها امکان همکاری مشترک و تشریک مساعی صورت گیرد که از جمله اینها می‌توان به تاسیس شبکه گردشگری اشاره کرد طرحی که از قبل آماده شده و قرار است بازخوانی و بازنگری شود.

وی با اشاره به اهمیت صدا و سیما به عنوان دستگاهی تاثیرگذار در توسعه فرهنگی گفت: از طرف دیگر سازمان میراث فرهنگی نیز می‌تواند در توسعه و تعمیق فرهنگ و آگاه کردن مردم در این زمینه حائز اهمیت باشد، بنابراین با برپایی جلسات و گفت‌وگو، راه‌های همکاری‌های مشترک میان این دو سازمان در جلسه امروز(دیروز) بحث و بررسی شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ماهیت کار دو سازمان یکسان و در حقیقت مساله فرهنگ به معنای عام خود می‌باشد که پایه فعالیت‌های هر دو سازمان است، بنابراین همکاری‌ها معنی‌دار و موجب هم‌افزایی خواهد بود و هم می‌تواند در جهت تقویت و بالا بردن کیفیت برنامه‌های صدا و سیما محسوب شود و بر این اساس در رسیدن سازمان میراث فرهنگی به اهداف خود موثر باشد. نجفی یادآور شد بر اساس این همکاری‌ها آمادگی رادیو با سازمان میراث فرهنگی برای تهیه برنامه‌هایی با عنوان سفر و گردشگری با هدف آشنا کردن مردم و همچنین آشنا ساختن گردشگران خارجی با امکانات و جذابیت‌های گردشگری ایران اعلام شده است.

وی در خصوص همکاری با فضای مجازی سازمان صدا و سیما گفت: سازمان صدا و سیما امکانات بسیار خوبی در زمینه فضای مجازی دارد. ما باید پرتال جامعی که خدمت‌محور و سرویس‌محور باشد طراحی کنیم که علاقه‌مندان در همه جای دنیا بتوانند در خصوص گردشگری و میراث فرهنگی ایران از آن بهره گیرند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزود: صحبت‌هایی درباره فعالیت‌های مشترک در استان‌ها نیز به میان آمد و قرار شد برای تهیه برنامه‌های متفاوت از جمله مستند و فیلم و سریال و استفاده از موقعیت‌ها و لوکیشن‌های فرهنگی و تاریخی، همچنین تهیه برنامه‌های کودک و نوجوان که در آن نسل جوان با مواریث فرهنگ، صنایع دستی و هنرهای سنتی ـ اسلامی آشنا شوند، اقدام شود.

وی همچنین آمادگی سازمان متبوعش را با صدا و سیما در زمینه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی اعلام کرد و گفت: قرار شد با همکاری شش معاونت صدا و سیما و فعالیت‌های مشترک برای عملیاتی کردن سازوکارهای فیمابین اقدام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها