بن بست در مسیر تحقیقات برای یافتن محمدامین

از مرگ مشکوک تنها مظنون تا نگرانی سردار رادان

همزمان با گذشت پنج ماه از ناپدید شدن کودک پنج ساله در شهر نقاب و مرگ تنها مظنون این ماجرا در بازداشتگاه پلیس تحقیقات برای یافتن سرنوشت محمدامین با بن بست روبرو شده است.
کد خبر: ۶۳۴۷۸۰
از مرگ مشکوک تنها مظنون تا نگرانی سردار رادان

اواخر ماه رمضان امسال پدر محمدامین با مراجعه به ماموران پلیس شهر نقاب در استان خراسان رضوی از ناپدید شدن مرموز پسر پنج ساله اش خبر داد.

مرد جوان به ماموران گفت امروز چند دقیقه دیرتر از تعطیلی کلاس ورزش محمدامین به محل باشگاه رسیدم و با غیبت او مواجه شدم. بعد از اینکه داخل باشگاه رفتم متوجه شدم مسئولین باشگاه لباس محمدامین را تنش کرده و او را دم در فرستادند. در ادامه با کمک مسئولین باشگاه خیابان های اطراف را جستجو کرده اما هیچ اثری از پسرم نیافتیم.

پس از طرح این شکایت عکس و مشخصات محمدامین در اختیار گشتی های پلیس قرار گرفت و با بررسی بیمارستان ها و کلانتری های شهر فرضیه تصادف کردن کودک پنج ساله و یا تحویل دادن او به کلانتری منتفی شد.

در حالی که تجسس های پلیس در این رابطه ادامه داشت 18 ساعت بعد از مفقود شدن کودک خردسال شخصی ناشناس با خانواده محمدامین تماس گرفت و مدعی شد فرزندشان نزد او است. این مرد بدون اینکه در این باره درخواستی داشته باشد تلفن را قطع کرد.

بعد از این تماس روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد و ماموران با آموزش های لازم به خانواده محمدامین از او خواستند در صورت تماس دوباره مرد کودک ربا به بهانه تحویل دادن پول با وی قرار بگذارند. چند ساعت بعد فرد ناشناس دوباره با خانواده محمدامین تماس گرفت و برای آزادی او 500 سکه بهار آزادی درخواست کرد.

کارآگاهان پلیس آگاهی با ردیابی های ویژه پلیسی متوجه شدند مرد کودک ربا از یک باجه تلفن همگانی تماس می گیرد که بلافاصله باجه مورد نظر تحت نظر قرار گرفت و هنگامی که متهم قصد داشت با خانواده کودک 5 ساله تماس بگیرد از سوی کارآگاهان دستگیر شد.

با انتقال مرد تبهکار به اداره آگاهی مشخص شد وی از مجرمان حرفه ای است که 17 سال از زندگی خود را در زندان های شهرهای مختلف سپری کرده و اتهاماتی همچون سرقت مسلحانه و مشارکت در قتل را در پرونده خود دارد.

مرد کودک ربا آخرین بار دو سال قبل از زندان آزاد شده بود و در بازرسی از خودروی وی شماره تلفن همراه پدر محمدامین کشف شد.

تنها مظنون این ماجرا در بازجویی ها با ابراز بیگناهی مدعی بود از ماجرای کودک ربایی بی اطلاع است و ماموران وی با به اشتباه دستگیر کردند.

 در حالی که متهم مدعی بود وضعیت جسمانی اش خوب نیست ماموران او را به بازداشتگاه انتقال دادند تا پزشک وی را مورد معاینه قرار دهد اما قبل از این که پزشک در محل حاضر شود تنها مظنون این کودک ربایی مرموز جان خود را از دست داد.

با مرگ مرد تبهکار معمای این کودک ربایی پیچیده تر شد و با گذشت پنج ماه هنوز هیچ سرنخ تازه ای از پرونده به دست نیامده و پدر و مادر کودک پنج ساله همچنان چشم انتظار بازگشت فرزند خود به خانه هستند.

کارآگاهان پلیس در این مدت با دستگیری چند مظنون تحقیقات از آنها را در دستور کار قرار داده اما تا کنون هیچ سرنخ تازه ای کشف نشده است. ماموران همچنین از هم بندی های سابق مرد تبهکار بازجویی کرده اند تا شاید از این طریق بتوانند ردی از همدستان وی به دست بیاورند.

از سوی دیگر با توجه به اینکه پدر محمدامین کاندید شورای شهر شده بود کارآگاهان احتمال می دهند آدم ربایان تصور می کردند وی که از کارمندان شهرداری است وضع مالی خوبی دارد.

ماجرای این کودک ربایی مرموز باعث شد تا سراغ جانشین فرمانده نیروی انتظامی برویم که وی درباره آخرین وضعیت پرونده محمدامین گفت: متاسفانه هنوز این کودک پیدا نشده و من در این باره با رئیس پلیس آگاهی صحبت کردم. ما نیز مانند پدر و مادر محمد امین نگران هستیم و تمام تلاش کارآگاهان برای یافتن کودک پنج ساله ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم در این زمینه به نتیجه مطلوب برسیم.

سردار رادان درباره علت مرگ تنها مظنون این کودک ربایی نیز گفت: در این رابطه نمی توانیم نظر قطعی را اعلام کنیم.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
آبادانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
۰
۰
از دیدگاه پلیسی:1) 5 ماه از این ماجرا می گذرد . اگر درخواست 500 سكه كرده حتماً جای محمد امین خوب است . ولی اینكه مظنون فوت شده است باید بگم بهترین گزینه آشنایان در جه یك متهم می باشد . كه احتمال همدست متهم می باشد .
2) علت مرگ متهم معلوم نیست و باید معلوم شود علت چیست و حتماً باید به پرونده پزشكی متهم نگاهی داشت .
3) در چنین مواردی حتماً باید از روستاهای اطراف دیدن كرد و هرچیز مشكوك را گزارش كرد.
4) تحقیقات از كلاس ورزش و كسانی كه به طور مستقیم و غیر مستقیم با محمد امین ارتباط دارند .
5) رابطه پدر محمد امین با مردم باید بررسی شود .
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
۰
۰
متهم اونقدر زمان بازجویی كتك خورده كه قبل از حرف زدن فوت كرده واقعیت ماجرا اینه

نیازمندی ها