دعوت از اشتون برای سفر به ایران

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با اشاره به اینکه هنوز برنامه ای برای ملاقات ظریف و اشتون در سفر منطقه ای وجود ندارد، گفت : خانم اشتون یک دعوت باز از آقای ظریف برای سفر به ایران دارد که سفری به ایران در هر زمانی داشته باشد.
کد خبر: ۶۳۴۴۲۳
دعوت از اشتون برای سفر به ایران

سید عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان درباره مذاکرات صورت گرفته با هلگا اشمید ، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ژنو گفت: مذاکرات در جو تفاهم صورت گرفت و بسیار جدی بود و راه‌حل‌هایی برای سه مورد اختلافی پیدا شده که به پایتخت‌ها منتقل شده و تصمیم‌گیری درباره این راه‌حل‌ها منوط به نظر پایتخت‌هاست.

معاون وزیر خارجه تصریح  با اشاره به اینکه احتمالا ظرف دو روزآینده در این باره تصمصم گیری خواهد شد، تصریح کرد: مم کن است راه حل ها مورد پذیرش پایتخت ها قرار بگیرد یا نگیرد .

وی درپاسخ به این سئوال که در صورتی که پایتخت ها راه حل های پیشنهادی را نپذیرفتند چه تصمیمی گرفته می شود، بیان کرد: بندذه و خانم اشمید در تماس خواهیم و در این باره تصمیم گیری می شود. ممکن است قرار ملاقات جدیدی در سطح بنده و خانم اشمید یا بالاتر بگذاریم و یا تصمیم دیگری بگیریم.

وی در پاسخ به این سئوال که صالحی امروز در مصاحبه به شبکه جام جم یکی از موارد اختلافی را بحث سانتریفیوژها عنوان کرده ، آیا تأیید می کنید، گفت: انشاءالله وقتی همه چیز به پایان رسید همه این موارد را اعلام خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که خانم اشتون قرار است سفری به منطقه داشته باشند و وزیر امور خارجه نیز در هفته آینده سفری به منطقه دارد ، آیا برنامه ای برای دیدار اشتون و ظریف وجود دارد ، گفت: فعلا برنامه ای برای ملاقات وجود ندارد ولی آقای ظریف یک دعوت باز از اشتون برای سفر به ایران دارد تا سفری به ایران در هر زمانی داشته باشد.

عراقچی در این باره که آیا اشتون در سفر خود به خاورمیانه به ایران سفر خواهد کرد، گفت: برای این سفر خانم اشتون هنوز برنامه ریزی در این باره صورت نگرفته است .

وی در این باره که آیا 20 ژانویه به عنوان تاریخ اجرای برنامه اقدام مشترک در صورت توافق بر سر اختلافات در نظر گرفته شده است ، گفت: یک تاریخ پیشنهادی مورد توافق قرار گرفته که الان نمی توانم زمان آن را عنوان کنم اما در صورت توافق در آن تاریخ اجرای برنامه اقدام مشترک آغاز می شود.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها