سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

اشتون رسما به ایران دعوت نشده است

رفع تمام اختلاف‌نظر‌ها بین ایران و 1+5

مذاکره‌کننده ارشد تیم هسته‌ای ایران پس از گفت‌وگوهای خود با معاون کاترین اشتون در ژنو از توافق ایران و 1+5 درباره نحوه اجرای توافق ژنو خبر داد.
کد خبر: ۶۳۴۲۸۳

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این دور از مذاکرات که از پنجشنبه آغاز شد و دیشب پایان یافت، اعلام کرد که درباره مسائل باقی‌مانده به توافق رسیدیم، اما راه‌حل نهایی منوط به تائید پایتخت‌هاست. به گزارش تسنیم و به نقل از پرس‌تی‌وی، سید عباس عراقچی با اعلام این‌که هیچ اختلاف نظری بین ایران و گروه 1+5 باقی نمانده است، گفت که طی روزهای آینده در صورت موافقت رسمی همه طرفین، بیانیه‌ای با متن آن منتشر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، برگزاری این دور از گفت‌وگوها در ادامه مذاکرات کارشناسی میان ایران و 1+5 برای تعیین سازوکار اجرای توافق ژنو میان هیات‌های کارشناسی دوطرف بود که در وین و ژنو در یک ماه گذشته برگزار شده بود. این مذاکرات در حالی عصر پنجشنبه در ژنو آغاز شد که وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در گروه 1+5 در مسیر سفر به مسکو توقفی کوتاه در ژنو داشت و در ملاقاتی سه‌جانبه با عراقچی و اشمیت با توجه به دستور کار مذاکرات که موضوع نهایی ساختن ساز و کار اجرای توافق ژنو است مذاکره کرد. شرمن در حاشیه این مذاکرات با همتای ایرانی خود نیز دیداری دوجانبه داشت.

پیش از این حمید بعیدی‌نژاد، رئیس هیات مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات کارشناسی با 1+5، تاریخ پیشنهادی برای آغاز اجرای توافق ژنو را که تاکنون میان دو طرف به تفاهم رسیده است بیستم ژانویه (سی‌ام دی) اعلام کرده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها