jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۳۲۱۱ ۱۷ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۲۶

عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران درباره کنترل قند مادران باردار که سابقه حاملگی پرخطر و مرگ جنین داشته‌اند، هشدار داد و بهترین سن برای بارداری را سنین ۲۲ تا ۲۵ سالگی دانست.

به گزارش جام جم سرا، دکتر اشرف معینی اظهار کرد: مادرانی که حاملگی پر خطر داشته‌اند و در حاملگی‌های قبلی دچار دیابت شده‌اند، مادرانی که مرگ ناگهانی جنین را در رحم تجربه کرده‌اند و همچنین مادرانی که وزن جنین قبلی آن‌ها بیش از ۴ کیلوگرم بوده است، باید تا روز آخر زایمان قندشان را به طور مرتب چک کنند.
به نوشته مهر، عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباروری ایران، سن ایده آل برای بارداری را ۲۲ تا ۲۵ سالگی دانست و افزود: هرچه سن حاملگی بالا‌تر از ۳۰ سالگی برود، ریسک و عوارض دوران حاملگی بیشتر خواهد شد. همچنین ۳ ماه قبل از بارداری به زنانی که قصد حاملگی دارند برای جلوگیری از برخی ناهنجاریهای سیستم عصبی مرکزی مصرف مکمل اسید فولیک توصیه می‌شود. علاوه بر این مصرف فست فود‌ها در این دوران باید ممنوع شود و نمک، قند و شکر باید به میزان خیلی کمی مصرف شود زیرا امکان تهدید سلامت مادر و جنین را در پی خواهد داشت.
این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه با انجام سونوگرافی پس از هفته ششم تا هفتم ضربان قلب جنین رویت می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که مادر جوان باشد و بیماری زمینه‌ای نداشته باشد ممکن است تا پایان دوران حاملگی (۳۶ هفتگی) نیازی به سونوگرافی نداشته باشد. حال آنکه اگر مادری مبتلا به دیابت، تیروئید و... باشد سونوگرافی در فواصل نزدیکتری انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر