اطلاعاتی درباره خواص مواد غذایی و نوشیدنی‌ها

چای می‌خورید یا قهوه؟ مزایا و مضرات کافئین

به گفتۀ یک متخصص پوست و مو، از روغنهای گیاهی اثری در جلوگیری از ریزش مو ندارند اما با توجه به تحقیقاتی که اخیرا انجام شده، استفاده از کافئین در شوینده‌های سر، سبب تقویت و استحکام ریشه موها می‌شود.
کد خبر: ۶۲۷۳۵۷

به گزارش جام جم سرا، دکتر زهرا حلاجی افزود: شوینده‌ها به دلیل مدت زمان کوتاهی که درتماس با پوست سر قرار می گیرند تاثیر زیادی در تقویت مو ندارند اما تحقیقاتی که اخیرا انجام شده، نشان می‌دهد استفاده از کافئین در شامپوها و قرار گرفتن آن به مدت 5 دقیقه بر روی سر می‌تواند در تقویت موها موثر باشد.
به نوشته ایسنا، وی ادامه داد: استفاده از لوسیون‌های گیاهی در تقویت موی سر موثر اما به تنهایی کارساز نمی‌باشد. از جمله این لوسیون‌ها، گیاه قزل گون است که در درمان ریزش و تقویت موی سر به عنوان درمان جانبی موثر است.
دکتر حلاجی در مورد استفاده از روغن‌ها برای تقویت موها گفت: روغن‌هایی چون روغن مار، نارگیل و بادام هیچ گونه تاثیری در ریزش یا عدم ریزش مو نداشته و صرفا در مورد موهای خشک و شکننده و خوش حالت کردن آن قابل استفاده است.
وی افزود: استفاده از درمان سنتی از جمله استعمال حنا در مورد تقویت ریشه مو غیرموثر است و کارایی حنا در کاهش چربی مو و بهتر نمودن کیفیت آن است.
این متخصص پوست و مو در زمینه استفاده از نخود نیز برای تقویت موها گفت: نخود به دلیل دارا بودن استروژن، ماده‌ای مقوی است اما به علت میزان جذب کم تاثیر ناچیزی در تقویت موی سر دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
دكتر بینظیر
-
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
۰
۰
این شخصی كه اومده طب سنتی و اصیل یرو كه همیشه جوابگوتر بوده و بی هیچ صرری میتونه مورد استفاده قرار بگیره رو رد كرده این دكتر نبوده یك بچه ابتدایی بود
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها