jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۶۸۳۵   ۲۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۵۹

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جهتگیری دولت برای تخصیص بودجه عمرانی به روش قطره‌چکانی بسیار ارزشمند است.

به گزارش فارس، احمد توکلی در برنامه یکشنبه شب پایش که از شبکه یک سیما پخش شد، با موضوع بررسی نحوه تخصیص بودجه به طرح‌های عمرانی در سال 93، با استقبال از روش تخصیص بودجه اظهار کرد: این رفتار تاریخی و اشتباه ما که در نتیجه فشارهای سیاسی کلنگ زیاد می‌زنیم، سبب افزایش دوره اتمام طرح‌ها و در نتیجه افزایش هزینه‌های آنها می‌شود.

وی ادامه داد: این تفکر که با پول بیشتر می‌توان زودتر به نتیجه رسید، اشتباه است و تنها با دامن زدن به تورم، در اقتصاد نتیجه عکس می‌دهد. توکلی تصریح کرد: آنها که این طور فکر می‌کنند ببینند در هشت سال تا 12 سال گذشته که پول زیاد صرف کردیم، چقدر مشکل اقتصاد حل شد. اصلا حل نشد و بیشتر گرفتار شدیم. عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: اگرچه نمایندگان مجلس، منطقه‌ای انتخاب می‌شوند، اما باید منافع منطقه‌ای را ذیل منافع ملی ببینند. وی یادآور شد: امسال به دلیل این‌که پول نفت اندک است، بیماری هلندی تشدید نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر