jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۶۰۲۹   ۲۴ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۸:۱۵

برای اولین بار روش خاصی در برداشت یک مرحله‌ای پوسیدگی دندان‌ها به منظور حفظ حیات عصب دندان و جلوگیری از عصب کشی، در کشورمان انجام شد.

راه جدید: ترمیم دندانها، بدون عصب کشی

به گزارش جام جم سرا به نقل از آفرینش، دکتر سپیده بانوا، استادیار بخش ترمیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران، در نهمین کنگره انجمن بین المللی تحقیقات دندانپزشکی ایران در جمع خبرنگاران گفت: برای اولین بار در کشور از روشی برای حفظ حیات عصب دندان استفاده کردیم. در این روش زمانی که دندان دارای پوسیدگی عمیق باشد، نیازی به از بین بردن حیات عصب دندان نیست. این روش با استفاده از مواد سی‌ای‌‌ام و‌‌ ام‌تی‌‌ای انجام می‌گیرد.
وی افزود: در کشور ما میزان پوسیدگی دندان بسیار بالاست و علاوه بر آن که باید تلاشمان بر حفظ دندان‌های دارای پوسیدگی عمیق باشد با استفاده از این روش می‌توان با هزینه کمتری نیز دندانها را درمان کرد.
بانوا همچنین تصریح کرد: یکی از مشکلات کشورمان این است که ایمپلنت جای بسیاری از درمان‌های محافظه کارانه را گرفته است در حالی که در کشورهای دیگر، ایمپلنت جزء آخرین درمان‌ها حساب می‌شود. بنابراین در حال رایزنی هستیم که از طریق وزارت بهداشت این روش به سایر دندانپزشکان نیز آموزش داده شود.

کندی سرعت طرح‌های تحقیقاتی دندانپزشکی
دکتر بانوا در بخش دیگری از سخنانش افزود: اساس دانش و درمانهای دندانپزشکی تحقیق و پژوهش است اگر تحقیقی صورت نگیرد دانش نیز تولید نمی‌شود ولی در چند سال اخیر به دلیل مشکلاتی که در بعد علمی از تحریم‌ها ناشی شد، پژوهش کمی دچار ضعف شد. تجهیزات مناسب برای انجام پژوهش‌ها یا کمیابند یا هزینه زیادی دارند و مواد دندانی که مورد بررسی و پژوهش قرار می‌گیرند در دسترس نیستند. با تحولاتی که صورت گرفته روزنه‌های امیدی در زمینه پژوهش در دندانپزشکی ایجاد خواهد شد که امیدواریم در سالهای آینده شرایط بهتری برای پژوهش‌ ایجاد شود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها