مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

اعلام جزئیات اجرای بیمه زنان خانه دار

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اجرای بیمه زنان خانه دار در سراسر کشور خبر داد و گفت: از 56 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، طی سه ماه گذشته 1300 میلیارد آن پرداخت شده است.
کد خبر: ۶۲۴۵۱۲

اعلام جزئیات اجرای بیمه زنان خانه دار

دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز سه شنبه در نشست خبری گفت: در سال جاری تامین اجتماعی در قالب مشاغل آزاد می تواند زنان خانه دار زیر 45 سال را به سه روش بیمه کند که در روش اول فقط بازنشستگی، روش دوم بازنشستگی و فوت و در روش سوم بازنشستگی فوت و کار افتادگی مطرح است که زنان خانه دار می توانند به ترتیب با پرداخت ماهیانه 60، 75 و 90 هزار تومان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند البته گروهی نیز از سوی بهزیستی و کمیته امداد به عنوان زن خانه دار به سازمان معرفی شدند که در مجموع 150 هزار نفر فعلا تحت پوشش طرح بیمه زنان خانه دار قرار دارند.

وی افزود: در بودجه سال 92، 200 هزار نفر زن خانه دار به طور مشترک بین تامین اجتماعی و صندوق روستائیان و عشایر با تخصیص اعتبار 100 میلیارد تومان از سوی دولت بیمه خواهند شد که در حال حاضر تدوین آئین نامه آن بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور گفت: در این قانون افراد با داشتن سابقه پرداخت بیمه 20 سال متوالی و 25 سال متناوب بدون شرط سنی بازنشسته می شوند و افرادی که در کارهای صنعتی نیز 25 سال سابقه دارند بدون داشتن شرط سنی بازنشسته می شوند.

آخرین وضعیت واگذاری معادن گل گهر

وی درخصوص واگذاری معادن گل گهر اظهار کرد: مصوبه ای درباره واگذاری این معدن. در مقطعی صادر و سپس لغو شد و امیدواریم بر اساس مکاتبات انجام شده مجددا واگذاری این معادن به سازمان تامین اجتماعی برگردانده شود.

 1500 میلیارد تومان اعتبار ذخیره شده داریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد میزان اعتبار ذخیره سازمان نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی همیشه در کوتاه مدت ذخیره بودجه ای دارد و چنانچه وصولی های سازمان با مشکل مواجه شود می تواند از آن استفاده کند و در حال حاضر نیز 1500 میلیارد تومان نیز اعتبار ذخیره شده داریم.

آخرین مهلت قانون استفاده از بخشودگی جرایم

نوربخش درمورد بخشودگی جرایم نیز تاکید کرد: آخرین مهلت قانون استفاده از بخشودگی جرایم 19 دی ماه است و چنانچه کارفرمایان طی این مدت مراجعه کنند می توانند از بخشودگی بهره مند شوند.

وی در مورد مطالبات دولت نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی با 60 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی بدهکار است. طی سه ماه گذشته 1300 میلیارد تومان از این مطالبات از سوی دولت پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه 15 هزار میلیارد تومان نیز در سال 92 به تعهدات دولت اضافه شده است، افزود: دولت باید حق سه درصد حق بیمه و سهم کارفرمایی را به تامین اجتماعی پرداخت کند و به همین دلیل به طور مستمر به سازمان بدهی می شود. به طوری که روزانه 35 میلیارد تومان به ما بدهکار است و سال آینده نیز با افزایش میزان حقوق و دستمزد میزان مطالبات افزایش پیدا می کند.

کسری پنج هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی

وی از کسری پنج هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی خبر داد و افزود: در صورت کسری بودجه باید از ذخایر خود استفاده کنیم اما بر اساس اقدامات انجام شده علی رغم این که مجوز پنج هزار میلیارد استفاده از ذخایر را داریم اما با توجه به اصلاح ساختار و اقدامات صورت گرفته توانستیم تاحدودی این مشکل را حل کنیم.

نوربخش در مورد تحقیق و تفحص نیز گفت: با روی کار آمدن دولت جدید و همکاری سازمان تامین اجتماعی با مجلس آنها توانستند گزارشی که قرار بود طی شش ماه جمع کنند را در مدت چهار ماه محقق کنند و بر اساس قانون متخلفین نیز به قوه قضائیه اعلام و آنها نیز برخورد قانونی را انجام خواهند داد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص اعتبار دفترچه بیمه ها نیز اظهار کرد: از ابتدای روی کار آمدن و طی صد روز اخیر توانستیم با تزریق منابع در بخش درمان مطالبات مراکز طرف قرارداد را تا پایان مردادماه پرداخت کنیم و همچنین 170 قلم دارو نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفت و تسهیلاتی برای بیماران کلیوی، هموفیلی، دیالیزی و تالاسمی در نظر گرفته ایم که امیدواریم با تصویب شورای عالی بیمه بیماران ام اس نیز در این گروه قرار گیرند.(مهر)

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها