jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۶۸۱۸ ۲۷ آبان ۱۳۹۲  |  ۲۰:۵۳

در پی برخورد قطار مسافربری به دو خودرو در جنوب قاهره، 42 نفرکشته و 82 نفر نیز مجروح شدند.

احمد انصاری، نایب‌رئیس خدمات اورژانس مصر گفت: این آمار همچنان رو به افزایش است، اما چون همه کشته‌شدگان و مجروحان از صحنه تصادف منتقل شده‌اند، هنوز آمار دقیقی در دست نیست.وی ادامه داد: بیشتر کشته‌شدگان خویشاوند و اعضای یک خانواده هستند که از جشن عروسی باز می‌گشتند.یک منبع امنیتی در جیزه نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی مصر کشته شدن 42 نفر و مجروح شدن 82 نفر را در این حادثه تائید کرد.حسین زکریا، رئیس موسسه راه‌آهن مصر درباره این حادثه گفت: قطار باری از اسوان حرکت کرده بود و در محل حادثه وقتی یک خودروی مینی‌بوس و یک خودروی باری دوکابین را روی ریل دید متعجب شد زیرا مسیرهای منتهی به خطوط آهن با زنجیر مسدود شده بود و سوزنبانان نیز در صحنه تصادف حاضر بودند، اما آنان نمی‌توانستند با راننده مینی‌بوس و خودروی باری درگیر شوند.

هشام برکات، دادستان کل مصر دستور تحقیقات فوری را در این باره صادر کرد.به گزارش خبرگزاری فرانسه، مصر در سال‌های اخیر با حوادث مختلف در ارتباط با تصادف قطار مواجه شده که کشته شدن 74 دانش‌آموز در حادثه برخورد اتوبوس مدرسه با قطار در نوامبر 2012 و کشته‌شدن 71 نفر در حادثه خروج قطار از ریل در ژانویه، نمونه‌ای از این موارد است. ‌/‌ واحد مرکزی خبر

توفان سهمگین در استرالیا

توفان سهمگین بخش‌هایی از استرالیا را درنوردید و خسارت‌های گسترده بر جا گذاشت.

از روز گذشته وزش توفان شدید در شهر سیدنی استرالیا شروع شده است. شدت توفان به حدی بوده که چند درخت را سرنگون کرده و خسارت‌های گسترده‌ای به خانه‌های مناطق توفان‌زده این شهر وارد کرده است. توفان سبب واژگون شدن دکل‌های برق و خودروها و زخمی شدن چند نفر شده است. یکی از شاهدان گفته است یکباره احساس کردیم دیواری صوتی روی سر ما خراب شده است. این دیوار صوتی به سمت ما می‌آمد و ناگهان همه چیز را بلند کرد و به زمین کوبید.پلیس و نیروهای امدادی برای کمک به توفان‌زدگان استرالیایی وارد عمل شده‌اند. ‌/‌ واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر