jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۶۰۹۱ ۲۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۰

یکی از اماکن تفریحی ایران، آبشاری دیدنی در شهرستان الیگودرز است به نام آبشار «چکان» که در جنوب غربی این شهرستان، و در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره‌ای یه همین نام قرار گرفته است.

آبشار چکان، در فاصله ۱۴۱ کیلومتری شهرستان خرم آباد به ارتفاع ۳۰ متر وعرض تاج ۴ متر قراردارد. این آبشار از درون غاری مشرف بر زمینهای زراعی چکان بیرون می‌جهد و طول فوران آن به ده‌ها متر می‌رسد.
اطراف آبشار منطقه‌ای وسیع با فضایی مطلوب و دل انگیز است که در دو الی سه کیلو متری آن امامزاده‌ای به نام ابو علی (ع) واقع شده است. آب این آبشار در اواخر پاییز به مرور خشک می‌شود و در روز‌های اولیه شروع فصل بهار مجددا با‌‌ همان فوران به بیرون می‌جهد، این آبشار یکی از عجایب و زیبایی‌های طبیعت استان لرستان محسوب می‌شود. در کنار آبشار پوشش گیاهی و درختانی همانند گردو، زالزالک، گلابی، چنار، کیکم، بید، بلوط، و… وجود دارد.

راههای ارتباطی:

۱-دورود به ایستگاه راه آهن سفید دشت به طرف شول آباد با جاده شنی
۲-دورود به شاپله -تنگ ناله شنه چکان اینجاده مالرو ومخصوص کوهنوردی است.
۳-الیگودرز با اتومبیل به طرف شول آباد بهار کار. چکان که با اتومبیل تا چند کیلومتری آنجاده وجود دارد
>> خوب‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر