jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۱۶۰۹۱   ۲۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۰

یکی از اماکن تفریحی ایران، آبشاری دیدنی در شهرستان الیگودرز است به نام آبشار «چکان» که در جنوب غربی این شهرستان، و در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره‌ای یه همین نام قرار گرفته است.

آبشار چکان، در فاصله ۱۴۱ کیلومتری شهرستان خرم آباد به ارتفاع ۳۰ متر وعرض تاج ۴ متر قراردارد. این آبشار از درون غاری مشرف بر زمینهای زراعی چکان بیرون می‌جهد و طول فوران آن به ده‌ها متر می‌رسد.
اطراف آبشار منطقه‌ای وسیع با فضایی مطلوب و دل انگیز است که در دو الی سه کیلو متری آن امامزاده‌ای به نام ابو علی (ع) واقع شده است. آب این آبشار در اواخر پاییز به مرور خشک می‌شود و در روز‌های اولیه شروع فصل بهار مجددا با‌‌ همان فوران به بیرون می‌جهد، این آبشار یکی از عجایب و زیبایی‌های طبیعت استان لرستان محسوب می‌شود. در کنار آبشار پوشش گیاهی و درختانی همانند گردو، زالزالک، گلابی، چنار، کیکم، بید، بلوط، و… وجود دارد.

راههای ارتباطی:

۱-دورود به ایستگاه راه آهن سفید دشت به طرف شول آباد با جاده شنی
۲-دورود به شاپله -تنگ ناله شنه چکان اینجاده مالرو ومخصوص کوهنوردی است.
۳-الیگودرز با اتومبیل به طرف شول آباد بهار کار. چکان که با اتومبیل تا چند کیلومتری آنجاده وجود دارد
>> خوب‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها