jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۱۴۱۰۲ ۱۸ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۴

رئیس انجمن داروسازان ایران، توزیع ناعادلانه واکسن آنفلوانزا در داروخانه های خصوصی و دولتی را علت ایجاد بازار سیاه واکسن عنوان کرد و گفت: ما شدیدا به این نوع توزیع واکسن در داروخانه های خصوصی اعتراض داریم.

اعتراض به شیوه توزیع واکسن آنلفوانزا
 رهبر مژدهی آذر  اظهارداشت: متاسفانه شیوه توزیع واکسن آنفلوانزا در داروخانه های خصوصی درست نیست به طوریکه به هر داروخانه 10 عدد واکسن در یک ماه داده اند.

وی با عنوان این مطلب که اطلاع داریم در بعضی از شهرستانها تمامی واکسن موجودی در اختیار داروخانه های هلال احمر است، تاکید کرد: انجمن داروسازان ایران نسبت به این تبعیض و بی عدالتی در توزیع واکسن اعتراض دارد و معتقدیم به این شیوه و روش، واکسن به دست مردم نخواهد رسید.

مژدهی آذر در توضیح این ادعای خود گفت: توزیع 10 عدد واکسن فقط در بین کادر داروخانه توزیع می شود و به دست مردم نمی رسد. زیرا، افرادی که در داروخانه مشغول کار هستند مثل بقیه مردم دارای افراد سالخورده و کودک هستند که می خواهند واکسن به دست آنها برسد. بنابراین، واکسن برای توزیع در بین مردم باقی نمی ماند.

رئیس انجمن داروسازان ایران با اعتراض به این شیوه توزیع واکسن در داروخانه های خصوصی، افزود: دوباره بازار سیاه راه خواهد افتاد.

وی با اعلام اینکه توزیع واکسن آنفلوانزا نیازمند داشتن نسخه پزشک است، گفت: البته داروخانه ها به توصیه شفاهی پزشکان بسنده کرده و این واکسن را بدون نسخه در اختیار مردم قرار می دهند.

مژدهی آذر، نرخ واکسن آنفلوانزا را 28 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: سال گذشته قیمت این واکسن بین 11 تا 15 هزار تومان بود که به نظر می رسد سال گذشته با ارز مرجع وارد شده بود.

وی با انتقاد از توزیع این واکسن در داروخانه های هلال احمر، اظهارداشت: داروخانه های هلال احمر مبنای قانونی برای کسب منفعت ندارند و این شیوه توزیع واکسن آنفلوانزا در بین داروخانه های خصوصی و دولتی، اشتباه است.

رئیس انجمن داروسازان ایران در پایان گفت: قطعا اگر واکسن آنفلوانزا به صورت مساوی در بین داروخانه ها توزیع شود، مردم برای تهیه آن دچار مشکل نخواهند شد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش