jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۰۸۵۵۳ ۲۹ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۳۵

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که آیین‌نامه ازدواج آسان به استان‌ها ابلاغ شده است، افزود: تا به امروز 186 هزار ازدواج دانشجویی انجام شده است که گاهی در خصوص ازدواج‌های دانشجویی آمارهای دروغ در رسانه‌ها مبنی بر وقوع 90 درصدی طلاق در بین این زوجین منتشر می‌شود که این آمارها صحت نداشته و طبق آمار ثبت احوال فقط 7/0 درصد این ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است.

مسعود امینی به ایسنا گفت: از ابتدای امسال 930 هزار نفر برای دریافت وام ثبت‌نام کردند که تاکنون 500 هزار نفر از این تعداد وام ازدواج خود را دریافت کرده و دیگر افراد نیز منتظر دریافت وام هستند.وی اظهار کرد: در پیگیری‌های انجام شده با مجلس در تلاش هستیم یک ردیف بودجه مشخص برای وام ازدواج اختصاص داده شود تا مشکلات منابع برای پرداخت وام به زوجین حل شود.امینی مناسب‌ترین سن برای ازدواج در دختران را بین‌15 تا 19 و پسران را نیز بین 20 تا 24 اعلام و تصریح کرد: با اقدامات مشاوره‌ای می‌توان آموزش مفید به این زوجین را آغاز کرد تا شاهد پایداری ازدواج در بین این زوجین باشیم.وی در ادامه اضافه کرد: طرح آموزش پیش از ازدواج زوجین در کشور اجرا‌خواهد شد و قزوین نخستین استانی خواهد بود که این طرح در آن به اجرا درمی‌آید.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: طبق آمارها سال گذشته در کشور 830 هزار ازدواج و 148 هزار طلاق به ثبت رسیده است و در قزوین 6000 ازدواج ثبت شده که 1075 مورد آن به طلاق منجر شده که نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.وی اعلام کرد: استان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس و خوزستان بالاترین آمار طلاق را در بین استان‌های کشور دارند و در سال گذشته استان البرز نیز جزو یکی از سه شهر نخست در زمینه طلاق بوده که با اقدامات فرهنگی این رده به 9 کاهش پیدا کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر