دختری ۲۰ ساله هستم، حدود ۲ سال پیش ازدواج کردم، ۳ ماه بیشتر با همسر سابقم زندگی نکردم و در دوران عقد از هم جدا شدیم. حالا خواستگار زیاد دارم و هرفردی به خواستگاری من می‌آید به این دلیل که قبلا ازدواج کرده‌ام خواستگاری را بی‌نتیجه باقی می‌گذارد. خواهش می‌کنم مرا راهنمایی کنید.
کد خبر: ۶۰۵۳۲۵

متاسفانه غفلت جوانان و خانواده‌های آن‌ها از دریافت آموزش‌های صحیح پیش از ازدواج، در برخی موارد زمینه را برای شکست آن، حتی در فاصله‌ای کمتر از سه ماه فراهم می‌آورد. ازدواج موفق، در وهله اول باید بهنگام و بموقع باشد و با توجه به تحقق شرایط رشد و بلوغ شما و طرف مقابلتان در ابعاد مختلف جسمی، عقلی، عاطفی، روانی، اجتماعی و... شکل گیرد. البته طی آن آگاهی از شاخص‌های تعیین کننده رسیدن فرد به انواع بلوغ مورد نظر نیز حائز اهمیت فراوان است. همچنین در مرحله بعد، اطلاع از ملاک‌ها و معیارهای مناسب انتخاب همسر ایده آل، آگاهانه بودن ازدواج را تضمین وتایید می‌کند، به عبارت دیگر زیرساخت و اصول انتخاب همسر، باید مبتنی بر دقت، تناسب، اختیار، علاقه، مشورت، تحقیق و توکل باشد و همه این موارد در گرو آموزش و مشاوره صحیح قبل از ازدواج است.
شما در پیامتان به علت جداشدن از همسرتان اشاره‌ای نکرده‌اید، به همین دلیل شاید بتوان گفت که ازدواج قبلی شما، ازدواجی نا‌آگاهانه، شتابزده و بدون در نظر گرفتن نکاتی که ذکر شد بوده که به چنین نتیجه‌ای منجر شده است. باید علاوه بر توجه به نکات مذکور، تحلیل دقیقی از ازدواج ناموفق خود داشته باشید تا دوباره عجولانه اقدام نکنید.
این احتمال بعید نیست که فکر کردن به گذشته و اتفاقی که برای شما رخ داده است، یک سری افکار منفی را در شما ایجاد کرده باشد؛ نگران نباشید و با آرامش و متانت به آینده فکر کنید. در این رابطه می‌توانید از یک مشاور هم کمک بگیرید اما در ادامه چند راهکار پیشنهادی برای کمک به شما ذکر می‌شود:

۱) دلیل جدا شدن از همسر سابقتان را با صداقت و صراحت برای خواستگاران خود توضیح دهید.
۲) با توجه به سنتان، هنوز فرصت‌های زیادی پیش رو دارید و زمان برای پیدا شدن فرد مورد نظر بسیار زیاد است. با آرامش و عاقلانه شرایط خواستگاران خود را بررسی کنید، بدون شک حالا شما (با توجه به آن تجربه ناموفق) در انتخابتان، حساستر از طرف مقابل باید عمل کنید.
۳) نگذارید افکار منفی باعث شود احساس ناامنی کنید. توجه نکردن به این نکته می‌تواند شما را در تصمیم گیری مجدد برای ازدواج و انتخاب در آینده دچار مشکل کند.
۴) با توجه به اینکه گفتید خواستگاران زیادی هم دارید، مطمئناً در بین آن‌ها کسانی پیدا می‌شوند که این موضوع برایشان اهمیت ندارد. به آن‌ها بیشتر توجه داشته باشید.
۵) حتماً در این بین، خواستگارانی هم پیدا خواهند شد که شرایط مشابه شما را داشته باشند، در این صورت به تفاهم رسیدن با آن‌ها، به توضیح چندانی هم نیاز ندارد و راحت‌تر است.

ضمناً به عنوان مشاور یادآوری می‌کنم که آن تجربه ناموفق یک واقعیت در زندگی شماست که اول از همه خودتان باید آن را بپذیرید، چرا که این واقع بینی در نظرات شما و انتخابتان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
>> رضا آذریان (مشاور و کار‌شناس خانواده)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها