jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۰۱۱۷۴   ۰۵ مهر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۱

قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در تصادفات سال گذشته تهران 5/52 درصد در بیمارستان‌ها، 37درصد در صحنه تصادف و 5/10 درصد نیز حین انتقال یا ترخیص از مراکز درمانی فوت کرده‌اند.

به گزارش مهر، علیرضا سلیمانی افزود: عامل 43 درصد تلفات تصادفات رانندگی تهران، خودروهای سواری و عامل 57 درصد تلفات نیز دیگر وسایل نقلیه بویژه موتورسیکلت، کامیون و وانت بوده‌ است.

وی با اشاره به این که کشته‌شدگان تصادفات رانندگی تهران در 14 گروه طبقه‌بندی شده است، اظهار کرد: دارندگان شغل آزاد با 297 نفر، 30 درصد از کشته‌ها را شامل می‌شوند و پس از آن به ترتیب کارگران با 168 نفر، بازنشسته‌ها با 121 نفر و زنان خانه‌دار با 116 نفر در مرتبه‌های بعدی کشته‌شدگان قرار دارند و در مجموع این چهار گروه، 71 درصد کشته‌شدگان تصادفات تهران را تشکیل می‌دهند.

سلیمانی با بیان این که 55 درصد از کسانی که در تصادفات رانندگی کشته می‌شوند در ساعات روز و 35 درصد نیز در ساعات شب هستند، تصریح کرد: 10 درصد کشته‌شدگان نیز هنگام طلوع و غروب خورشید که معمولا دید کافی وجود ندارد، دچار حادثه می‌شوند.وی با تاکید بر این که به ترتیب مناطق 20، 4، 5 و 15، بیشترین تلفات عابر و به ترتیب مناطق 10، 13و 7کمترین تلفات عابران را دارد، اضافه کرد: میانگین تعداد کشته‌های عابران در هر منطقه تهران 23 نفر است.

سلیمانی با اشاره به این که به ترتیب مناطق 12، 15، 6 و 11 بیشترین تلفات موتورسواران و مناطق 9، 10، یک و 3کمترین تلفات موتورسواران را دارد، عنوان کرد: میانگین تعداد کشته‌های موتورسیکلت‌سوار در هر منطقه تهران چهار نفر است.

قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با بررسی کارشناسی علل تصادفات رانندگی در شهر تهران، باید راهکارهای اجرایی به منظور کاهش تعداد، شدت تصادفات و تلفات و خسارات ناشی از آن اندیشیده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر