jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۰۰۰۳۱   ۰۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۱۵

شرکت پایونیر بتازگی از یک سیستم جدید HUD برای خودروها پرده برداشته است. اچ.یو.دی در حقیقت به سیستمی اطلاق می‌‌شود که یکسری اطلاعات را در برابر راننده روی شیشه جلوی خودرو نمایش می‌دهد و او را از چرخاندن سر به سمت پایین یا اطراف بی‌نیاز می‌کند.

حال پایونیر با استفاده از یک پروژکتور مخصوص اطلاعات مهم مسیریابی را به گونه‌ای روی شیشه جلوی خودرو آن هم به صورت شناور به نمایش می‌گذارد که احساس حرکت کردن همراه با خودرو را به راننده القامی‌کند.

پروژکتور این سیستم، تصویری به بزرگی یک نمایشگر 30 اینچی پخش می‌کند و با اتصال به تلفن هوشمند اطلاعات مسیریابی و حتی حوادث موجود در راه و نقاط دلخواه را روی نقشه به راننده نمایش می‌دهد.

رابط کاربری این سیستم به گونه‌ای طراحی شده تا به کمترین میزان ممکن حواس راننده را پرت کند. همچنین قابلیت تنظیم روشنایی خود با نور محیط را دارد و حتی در نور مستقیم خورشید نیز می‌توان تصاویر آن را مشاهده کرد. این سیستم در واقع یک واقعیت افزوده است که پایونیر آن را با فناوری‌های تلفن هوشمند گره زده است.

مسیریابی گام به گام، تغییر خط حرکت در بزرگراه‌ها، میزان سرعت، حداکثر سرعت، چراغ قرمز، دوربین کنترل سرعت، ساعت، زمان تقریبی رسیدن به مقصد و مسافت مانده تا مقصد ‌‌همه از مواردی است که این سیستم برای راننده به نمایش درمی‌آورد.

این پروژکتور از طریق درگاه یو.اس.بی به تلفن هوشمند متصل می‌شود و تلفن می‌تواند فرمان‌های صوتی را از طریق بلوتوث روی بلندگوهای خودرو پخش کند. به این ترتیب در حین حرکت خودرو می‌توانید نه تنها مسیر صحیح را به آسانی مشاهده کنید، بلکه اطلاعاتی از قبیل ترافیک زنده، رستوران‌ها، پمپ بنزین و... را روی شیشه جلو داشته باشید تا براحتی بهترین مسیر را انتخاب کنید.

این پیشرفت ها درحالی صورت می گیرد که این روزها خبرهایی از تلاش برای ساخت نمونه های اولیه خودروهای بدون راننده به گوش می رسد . به این ترتیب می توان امیدوار بود تا در آینده ای نزدیک ، کامپیوتر مرکزی خودرو باکمک اطلاعات دریافتی از سرورهای مرکزی ، وظیفه راندن خودرو را برعهده گیرند و راننده ها با اطلاعات به نمایش درآمده در مقابلشان ‌مسیر و مقصد را تعیین کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر