jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۹۸۵۰   ۰۸ اسفند ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۴

فارس:آیت الله العظمی سیستانی از مراجع شیعیان عراق در دیدار با ابراهیم جعفری نامزد تصدی پست نخست وزیری عراق تاکید کرد: مجمع ملی این کشور باید در جهت منافع کشور و تامین دیدگاه همه عراقی ها از جمله کسانی که در انتخابات شرکت نکردند ، گام بردارد.


ابراهیم جعفری پس از دیدار با آیت الله سیستانی گفت : ایشان توصیه کرده است دولت آینده عراق ، فراگیر و نماینده همه گروههای عراقی باشد ، از جمله نماینده برخی از مردم که به دلایل خاص خود و اوضاع استثنایی کشور نتوانستند در انتخابات شرکت کنند.رئیس حزب الدعوه عراق در پاسخ به این سوال که آیا آیت الله العظمی سیستانی در روند تدوین قانون اساسی دخالت خواهد کرد یا خیر ، تصریح کرد: سیستانی تاکید کرده است پارلمان وظیفه تدوین قانون اساسی را به عهده دارد و هیچ چیز را بر کسی تحمیل نمی کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر