jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۹۸۴۲۱   ۲۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۸:۰۹

سازمان وظیفه عمومی ناجا معافیت های مربوط به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهریستی را تشریح کرد.

معافیت های خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: همانگونه که قبلا نیز عنوان شده، در قانون وظیفه عمومی معافیت هایی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است؛ معافیت یکی از فرزندان مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی، معافیت مشمول دارای فرزند معلول، معافیت تنها پسر خانواده های دارای سه فرزند دختر، معافیت مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی – حرکتی ازدواج کنند از جمله این معافیت ها است.

همچنین در معافیت مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی تعداد پسران مانع رسیدگی به درخواست مشمول نمی باشد.

گفتنی است؛ در معافیت مذکور، در صورتی که قبلاً یکی از فرزندان ذکور خانواده از معافیت کفالت مادر به واسطه معلولیت وی و یا فاقد همسر بودنش استفاده کرده است، فرزند دیگر این مادر نمی تواند از معافیت به واسطه تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی بودن مادرش، استفاده کند.

همچنین شرط اصلی در معافیت مشمول دارای فرزند معلول، تایید معلولیت های متوسط ، شدید، خیلی شدید و تحت پوشش بودن توسط بهزیستی می باشد.

این اطلاعیه درباره معافیت تنها پسر خانواده های دارای سه فرزند دختر،می افزاید: خانواده مشمول باید تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی بوده و مشمول نیز باید تنها پسر خانواده و فاقد هر گونه برادر بیشتر یا کمتر از 18 سال باشد، همچنین در قید حیات بودن پدر مشمول و وضعیت جسمی وی و تاهل یا مطلقه بودن خواهران مشمول مانع بهره مندی از این نوع معافیت نمی شود.

همچنین استفاده برادر ناتنی از این معافیت در صورتیکه خواهران از طریق پدر یا مادر با او دارای رابطه نسبی باشند، بلامانع خواهد بود.

گفتنی است؛ مشمولانی که با بانوان دارای معلولیت جسمی – حرکتی اعم از جسمی، گفتاری، شنوایی و بینایی و یا ترکیبی از ذهنی یا روانی که منجر به معلولیت جسمی هم شده باشد، ازدواج کنند معافیت موقت پنج ساله به آنان تعلق خواهد گرفت و در صورت استمرار ازدواج، پس از اتمام پنج سال از تاریخ عقد دائم از معافیت دائم برخوردار می شوند.

همچنین در معافیت مشمولانی که با بانوان معلول ازدواج می کنند، نداشتن غیبت شرط اصلی بهره مندی از این معافیت بوده و در سایر معافیت های مربوط به مددجویان، غیبت مشمول مانع رسیدگی به درخواست آنان نخواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر