jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۹۸۱۶۸   ۲۶ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۰:۰۹

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت:باند زورگیری خشن که از کرمانشاه تا مشهد از هموطنان سرقت کرده بودند،شناسایی و دستگیر شدند.

انهدام باند زورگیری خشن از کرمانشاه تا مشهد

سردار بهمن امیری مقدم در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: چندی قبل با شکایت چند نفر از شهروندان مشهدی در مورد زورگیری خشن از آنها در قالب مسافر ماموران تحقیقات خود را برای شناسایی مسافرنماهای خشن آغاز کردند.

یکی از مالباختگان در شکایتش به ماموران گفت: چند روز قبل در حال تردد در خیابان های مرکزی شهر بودم که دو مرد را که در کنار خیابان ایستاده بودند و منتظر تاکسی بودند، سوار کردم. پس از طی مسافتی این دو نفر با چاقو به من حمله ور شده و با تهدید سلاح سرد مقادیر زیادی وجه نقد و کارت اعتباری ام را سرقت کردند و از خودرو پیاده شدند.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات ماموران موفق شدند 7 نفر از شهروندان که به این روش از آنها سرقت و زورگیری شده بود را شناسایی کنند و به تحقیقات در این باره بپردازند.

کاراگاهان پلیس آگاهی در اولین گام اقدام به چهره نگاری از متهمان کردند و در ادامه با اقدامات فنی - پلیسی موفق شدند سه نفر از اعضای این باند را شناسایی و دستگیر کنند.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی، متهمان در بازجویی های اولیه منکر هرگونه جرمی شدند اما در ادامه با ارائه مدارک و روبرو شدن با شکات لب به اعتراف گشودند. سرکرده باند که پسر جوان سابقه داری است در اعترافاتش مدعی شد همگی اهل استان کرمانشاه هستند و هنگام حرکت از این شهر به سمت مشهد به عنوان مسافر در هر شهر سوار یک خودرو شده و پس از سرقت اموال راننده، در شهر دیگری بازهم به مین شیوه از رانندگان سرقت می کردیم.

امیری مقدم در پایان گفت: تحقیقات از سه متهم دستگیر شده برای دستگیری سایر همدستان احتمالی متهمان و شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها