jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۸۵۱۶۵   ۱۲ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۹:۱۵

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از اختصاص 875 میلیارد تومان برای مقاوم سازی و نوسازی مدارس فرسوده کشور خبر داد.

تهران دارای بیشترین مدارس فرسوده در کشور

مرتضی رئیسی در گفت وگو با مهر با بیان این مطلب درباره روند نوسازی مدارس فرسوده کشور گفت: در بودجه 92، 875 میلیارد تومان برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده کشور اختصاص یافته است که اگر اعتبارات به موقع تامین شود، یکی از اولویت های ما مقاوم سازی و ایمن سازی مدارس فرسوده است.

وی افزود: از مبلغ 6200 میلیارد تومان اعتبار تخریب و بازسازی مصوب سال 85، تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است. به عبارتی 60 درصد از توافق‌های انجام شده از اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس تاکنون تخصیص یافته است و چنانچه تا 2 سال آینده مابقی این اعتبارات و همچنین مابه‌التفاوت افزایش قیمت مصالح در اختیار سازمان نوسازی قرار بگیرد، مدارس کشور را از لحاظ ایمنی به وضعیت مطلوب خواهیم رساند.

رئیسی درباره تعداد مدارس فرسوده کشور گفت: در مجموع 4 میلیون متر مربع از فضای آموزشی کشور تخریبی است، اما شهر و استان تهران دارای بیشترین مدارس فرسوده در کشور است. سازمان نوسازی این آمادگی را دارد تا 2 سال آینده تمام مدارس تخریبی را بازسازی و مقاوم‌سازی کند، البته تحقق این امر منوط به تخصیص اعتبارات مربوط به قانون تخریب و بازسازی مدارس است.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: سیاست دولت و روند اعتباراتی که برای تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده، حذف مدارس تخریبی طی سه سال است که در این راستا استان و شهر تهران به دلیل داشتن بیشترین مدارس فرسوده در بین شهرهای کشور، در اولویت این امر قرار دارد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر