jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۵۸۱۵۰۵   ۳۱ تير ۱۳۹۲  |  ۰۸:۲۰

به گفته علیرضا پاشایی، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گروه‌های موسیقی پاپ بانوان می‌توانند از این پس برای اخذ مجوز اجرای صحنه‌ای به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند.

چراغ سبز ارشاد به گروه‌های موسیقی پاپ بانوان

به گزارش جام‌جم، برگزاری کنسرت‌های موسیقی پاپ بانوان اتفاقی است که از نیمه‌های دوران مدیریت پیشین دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متوقف شده بود و گروه‌های فعال در این باره هر چند همچنان به کار خود ادامه می‌دادند، اما با وجود تقاضاها و مراجعات متعددشان به ارشاد، فضایی برای اجرای کارهایشان نداشتند و دیگر نتوانستند نظر مساعد میرزمانی را برای اجرای صحنه‌ای آثارشان جلب کنند.

پیگیری‌های جام‌جم نشان داد بنا به دستور علیرضا پاشایی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این گروه‌های موسیقی می‌توانند برای گرفتن مجوز اجرا اقدام کنند.

بهار ایلچی، سرپرست گروه موسیقی ستاره قطبی، یکی از کسانی است که روز گذشته با حضور در دفتر موسیقی وزارت ارشاد مذاکره‌ای با پاشایی برای برپایی کنسرت انجام داد و درباره نتایج این مذاکره به جام‌جم گفت: طی صحبت‌هایی که با آقای پاشایی داشتم، ایشان اعلام کرد گروه‌هایی که پیش از این در دفتر موسیقی ثبت شده‌اند و مجوز شعرها و موسیقی‌هایشان را هم گرفته‌اند می‌توانند برای برگزاری کنسرت اقدام کنند. او افزود: از این‌که به این زودی بتوانیم اجرایی داشته باشیم ناامید شده بودیم، چون آقای میرزمانی در دوره مدیریتشان تنها یک پاسخ برایمان داشتند و می‌گفتند که پاپ بانوان در اولویت کاری ما نیست و کارهای دیگری داریم که باید به آنها برسیم. ایلچی گفت: از وقتی ایشان به دفتر موسیقی آمده‌اند، کارها روی روال قانونی خود، اما با سرعت بهتر و بیشتری پیش می‌رود و میزان نارضایتی‌ها به مراتب کمتر شده است.

ممنوعیتی برای ارسال درخواست‌ها نداریم

علیرضا پاشایی، مدیرکل دفتر موسیقی هم این خبر را تایید کرد. او به جام‌جم گفت: ما هیچ ممنوعیتی برای دریافت درخواست گروه‌ها نداریم و از این پس گروه‌های موسیقی پاپ بانوان هم می‌توانند مانند دیگر گروه‌های خواهان برگزاری اجرای صحنه‌ای، درخواست‌هایشان را به این دفتر ارسال کنند.

البته او تاکید کرد: این موضوع در دست بررسی نهایی است و اکنون نمی‌توانم بگویم صد در صد با آن موافقت شده است؛ اما در هر صورت مانعی برای ارسال درخواست‌های این گروه‌ها وجود ندارد.

زینب مرتضایی فرد / گروه فرهنگ و هنر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر