jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۰۷۹۲   ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۲۱:۳۸

معاون وزیر کار در تشریح مصوبات آخرین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت دهم گفت: برای اولین بار در کشور مصوب شد، ۳۰ درصد منابع مازاد بانک‌های خصوصی به طرح‌های اشتغال تخصیص یابد.

علی‌اکبر لبافی در گفت‌وگو با تسنیم، با تاکید بر این ‌که رئیس بانک مرکزی با اعلام این‌ که 7000 میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از سوی بانک‌های عامل در سال‌جاری به اشتغال تخصیص داده می‌شود، اظهار کرد: مقرر شد طی مدت یک هفته بانک مرکزی سهم بانک‌های عامل برای ارائه تسهیلات را مشخص و به دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال ارسال و معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی به استان‌ها ابلاغ کند.

وی ادامه داد: از این 7000 میلیارد تومان، 3000 میلیارد تومان تکالیف مندرج در قانون بودجه، 10 درصد سهم بهزیستی و 20 درصد سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) است که باید در راستای تحقق تعهدات اشتغال عملیاتی شود و باقیمانده آن که 4000 میلیارد تومان بود، 50 درصد برای اشتغال و 50 درصد در راستای امر ازدواج هزینه می‌شود.

وی افزود: برای اولین بار مصوب شد 30 درصد منابع مازاد بانک‌های خصوصی به طرح‌های خوداشتغالی و مشاغل خرد تخصیص یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر