jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۸۰۰۵۸   ۲۵ تير ۱۳۹۲  |  ۱۷:۵۷

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون طرح‌های بیابان‌زدایی در یک میلیون و 300 هزار هکتار از گستره بیابان‌های این استان اجرا شده است.

به گزارش ایرنا ، نبی یاری افزود: طرح‌های بیابان‌زدایی در قالب عملیات مالچ‌پاشی، نهالکاری، بذرپاشی و بذرکاری، حفاظت و قرق، بادشکن غیرزنده، ایجاد فضای سبز و جلوگیری از هرزآب اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: حدود 30 درصد معادل 5.6 میلیون هکتار از مساحت سیستان و بلوچستان را بیابان تشکیل می‌دهد.

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: همچنین 28 کانون بحرانی فرسایش بادی در بیش از دو میلیون و 592 هزار هکتار از سطح بیابان‌های این استان شناسایی شده است.

یاری بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان، وزش بادهای 120 روزه و وجود کانون‌های فرسایش بادی و آبی همچنان جای کار بسیاری در این استان وجود دارد و باید بیش از گذشته برای احیا فضای سبز در منطقه تلاش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر