jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۹۰۸۸   ۲۲ تير ۱۳۹۲  |  ۲۰:۵۵

مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در بحث ورزش و توسعه صلح، عملکرد کشورمان را در توجه به ورزش معلولان ستود.

به گزارش سایت فدراسیون، ویلفرد لمکه در حاشیه بازدید از کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: خیلی خوشحالم که در ایران، معلولان در گوشه‌ خانه‌ها نیستند و با استفاده از ورزش به جامعه آمده‌اند. یکی از نکات مثبت ورزش معلولان ایران توجه به همه افراد معلول چه ذهنی و چه جسمی است. من در مرور برنامه‌های کمیته ملی پارالمپیک ایران متوجه شدم در ایران به ورزش کم توانان ذهنی هم توجه خاصی می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که افراد معلول باید در نقطه تمرکز جوامع باشند نه در گوشه خانه‌ها، خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی ما چگونگی استفاده از ورزش برای صلح است. این موضوع باعث شده به ورزش معلولان توجه خاصی داشته باشیم. من در زمینه ورزش تجربه‌های زیادی دارم و در تمامی سطوح ورزش نیز فعالیت داشته‌ام. یکی از مشکلات ورزش معلولان در جهان توجه نکردن رسانه‌ها به ورزش این افراد است. نقش رسانه‌ها در ورزش فوتبال و ورزش معلولان را بررسی کردم که متاسفانه تفاوت بسیار زیادی در این دو مقوله وجود دارد.

در این دیدار محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران با بیان این‌که امکانات ورزشی ایران فوق‌العاده است، گفت: آماده همکاری با دیگر کشورها برای استفاده از امکانات ایران هستیم. کشورهای خاورمیانه و آفریقا که از نظر مسافت نیز به ایران نزدیک‌ترند در اولویت کاری این همکاری‌ها هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر