jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۸۲۴۷   ۲۲ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۰

تصور نکنید می‌توانید یک رابطه عاشقانه خوب باهمسرتان داشته باشید بدون اینکه بتوانید با یکدیگر یک گفتگوی سالم داشته باشید. رابطه خوب یعنی گفتگو کردن.

گفتگوی موثر زیاد هم سخت نیست اگر شما ابتدا آن را به چند قسمت تقسیم کنید. ۱۰ مرحله زیر را انجام دهید، خواهید دید چگونه در جاده گفتگو قدم خواهید زد:
 
۱- بدانید درباره چه موضوعی می‌خواهید صحبت کنید. قبل از اینکه بخواهید با هم همسرتان گفتگو کنید مطمئن شوید می‌دانید می‌خواهید چه موضوعی را با او در میان بگذارید تاطرف مقابل دچار سوءتفاهم و برداشت غلط از گفته‌های شما نشود. 
 
۲ - در مورد چیزی که از همسرتان می‌خواهید تصمیم بگیرید. باید خودتان بطور واضح بدانید از همسرتان چه می‌خواهید. 
 
۳ - زمان مناسبی برای گفتگو پیدا کنید. آیا همسر شما بیمار است یا در حال آماده شدن و رفتن به یک جلسه کاری مهم است؟ در تعیین زمان مناسب برای گفتگو حالات روحی همسرتان را در نظر بگیرید. 
 
۴ - ارتباط چشمی برقرار کنید. هنگامی که مستقیم در چشم طرف مقابل نگاه می‌کنید، همسر شما بهتر اصل مطلب را درک می‌کند. 
 
۵ - توجه محض همسر خود را جلب کنید. اگر همسر شما در حال فکر کردن به یک مساله دیگر باشد به هیچ وجه حرف‌های شما را نخواهد شنید. 
 
۶ - شنونده خوبی باشید. هر چقدر که بیشتر به صحبت‌های همسرتان توجه کنید، بحث پر بار تری خواهید داشت. 
 
۷ - مطمئن شوید طرف مقابل حرف‌هایتان را شنیده است. از او بپرسید آیا متوجه شده شما چه می‌گویید؟ فقط وقتی همسرتان صحبت‌های شما را درست درک کند می‌تواند پاسخ مناسب به شما دهد. هرگز بحث‌های مهم را با تلفن انجام ندهید. مشکلات را رو در رو بهتر می‌توانید حل کنید. 
 
۸ - بعد از اینکه همسرتان پاسخی به صحبت‌های شما داد جملات او را به گونه‌ای دیگر دوباره بیان کنید تا او مطمئن شود شما حرف‌های او را شنیده‌اید. 
 
۹ - در صورت لزوم برای ادامه گفتگودر آینده برنامه ریزی کنید. گاهی اوقات شما نمی‌توانید همه توجه همسرتان را در زمانی که می‌خواهید جلب کنید. 
 
۱۰ - به خاطر داشته باشید که گفتگو یک خیابان دو طرفه است. اگر هر دو شما از این موارد پیروی کنید برای هر دویتان مفید خواهد بود و رابطه‌تان محکمتر خواهد شد. 
 
>> جام جم/ چاردیواری
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها