دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد:

درآمدزایی و اشتغال در صنعت گیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صندوق توسعه ملی از تولید بازی های رایانه ای و فعالان عرصه ساخت گیم حمایت خواهد کرد.
کد خبر: ۵۷۶۸۳۴
حمایت صندوق توسعه ملی از تولید بازی های رایانه ای

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، سید محمد حسینی به لزوم سرمایه گذاری در عرصه تولید بازی های رایانه ای اشاره کرد و گفت: در جلسه اخیر شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه و جشنواره بازی های رایانه ای مقرر شد صندوق توسعه ملی برای تولید بازی های رایانه ای تسهیلاتی برای شرکت ها، نیروهای جوان و بدون سرمایه در نظر بگیرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: حمایت صندوق توسعه ملی از بازی سازان به ایجاد جهشی بزرگ در عرصه گیم کشور منجر خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه فکر، اندیشه و شخصیت جوانان در دوران دانش آموزی شکل می گیرد، توضیح داد: بازی های رایانه ای می تواند ابزار مناسبی برای آموزش و ارائه الگوهای فرهنگی اسلامی ایرانی به نسل جوان باشد.

وی با یادآوری اینکه اکنون شاهد ایده های بسیاری در عرصه بازی های رایانه ای هستیم، افزود: تلاش ما بر این است که امکانات مورد نظر برای تبدیل ایده های بکر به بازی های رایانه ای و شرایط مناسب جهت تولید کنندگان تولید کنندگان گیم فراهم شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به برگزاری نمایشگاه سوم بازی های رایانه ای اشاره کرد و افزود: مدت زمان برگزاری این رویداد اندک است، امیدوارم در سال های آینده شاهد افزایش زمان برپایی این نمایشگاه باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد: با تامین بودجه مورد نیاز برپایی نمایشگاه بازی های رایانه ای این رویداد به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

سومین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران،از 22 تا 26 مرداد ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.

برچسب ها: گیم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها