jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۴۷۱۷   ۰۷ تير ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۹

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران از اعلام انصراف برخی جایگاه‌داران از عرضه بنزین یورو ۴ به دلیل فراریت بیش از حد این بنزین و خسارت مالی به آنها خبر داد و گفت: اطلاع‌رسانی نامناسب به مردم خسارت به سرمایه‌های عمومی را در پی دارد.

بیژن حاج‌محمدرضا در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: 22 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در تهران عرضه بنزین یورو 4 را در پایتخت آغاز کردند، اما برخی از این جایگاه‌ها به دلیل فراریت بیش از حد بنزین یورو 4 که منجر به کسری‌های ناهنجار شده است، از ادامه فعالیت در عرضه بنزین یورو 4 اعلام انصراف کرده‌اند.وی با بیان این‌که بقیه جایگاه‌ها همچنان به عرضه بنزین یورو 4 مشغولند، افزود: بنزین معمولی که به عنوان بنزین بدون سرب معمولی عرضه می‌شود، اکتانی بین 84 تا 87 داشته اما بنزین یورو 4 عرضه شده در تهران درجه آرام‌سوزی (اکتان) 94 تا 96 دارد.رئیس اتحادیه جایگاه‌داران عرضه سوخت تصریح کرد: مقدار گوگرد بنزین یورو 4 اروپا 50 PPM است، اما درصد گوگرد بنزین یورو 4 تولید شده در ایران به اذعان مسئولان مربوط 10 PPM است و خروجی حلقوی بنزن که عامل اصلی آلودگی محیط‌زیست است تا حد بسیاری در این فرآورده نسبت به گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: خودروهایی که در این فناوری جدید در کشور می‌خواهند از بنزین یورو 4 استفاده کنند، باید کیت‌های جمع‌آوری مربوط را داشته باشند، در غیر این صورت به دلیل خلوص بالایی که این بنزین دارد، دچار مشکل می‌شوند.

حاج‌محمدرضا درخصوص دلیل فراریت بنزین یورو 4 عرضه شده در جایگاه‌های تهران گفت: به دلیل این‌که در شروع توزیع و ادامه آن با عجله عمل شده، بنزین تولید شده در پالایشگاه به صورت داغ از طریق خط لوله به انبارهای ذخیره‌سازی که فعلا انبار ری است، منتقل شده و بدون سکون در انبار بلافاصله به محل‌های عرضه ارسال می‌شود.

وی افزود: فرآورده نفتی تولید شده باید 72 ساعت در سکون باقی بماند تا تبخیر اصلیش صورت گرفته و بخارات اضافی آن خارج شود، از طرف دیگر اختلاف ارتفاع انبار ری با مجاری عرضه در شمال تهران مثلا در تجریش به 2000 پا می‌رسد که این اختلاف ارتفاع نیز عامل اصلی افزایش تبخیر بنزین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر