jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۷۴۷۱۷   ۰۷ تير ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۹

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران از اعلام انصراف برخی جایگاه‌داران از عرضه بنزین یورو ۴ به دلیل فراریت بیش از حد این بنزین و خسارت مالی به آنها خبر داد و گفت: اطلاع‌رسانی نامناسب به مردم خسارت به سرمایه‌های عمومی را در پی دارد.

بیژن حاج‌محمدرضا در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: 22 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در تهران عرضه بنزین یورو 4 را در پایتخت آغاز کردند، اما برخی از این جایگاه‌ها به دلیل فراریت بیش از حد بنزین یورو 4 که منجر به کسری‌های ناهنجار شده است، از ادامه فعالیت در عرضه بنزین یورو 4 اعلام انصراف کرده‌اند.وی با بیان این‌که بقیه جایگاه‌ها همچنان به عرضه بنزین یورو 4 مشغولند، افزود: بنزین معمولی که به عنوان بنزین بدون سرب معمولی عرضه می‌شود، اکتانی بین 84 تا 87 داشته اما بنزین یورو 4 عرضه شده در تهران درجه آرام‌سوزی (اکتان) 94 تا 96 دارد.رئیس اتحادیه جایگاه‌داران عرضه سوخت تصریح کرد: مقدار گوگرد بنزین یورو 4 اروپا 50 PPM است، اما درصد گوگرد بنزین یورو 4 تولید شده در ایران به اذعان مسئولان مربوط 10 PPM است و خروجی حلقوی بنزن که عامل اصلی آلودگی محیط‌زیست است تا حد بسیاری در این فرآورده نسبت به گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: خودروهایی که در این فناوری جدید در کشور می‌خواهند از بنزین یورو 4 استفاده کنند، باید کیت‌های جمع‌آوری مربوط را داشته باشند، در غیر این صورت به دلیل خلوص بالایی که این بنزین دارد، دچار مشکل می‌شوند.

حاج‌محمدرضا درخصوص دلیل فراریت بنزین یورو 4 عرضه شده در جایگاه‌های تهران گفت: به دلیل این‌که در شروع توزیع و ادامه آن با عجله عمل شده، بنزین تولید شده در پالایشگاه به صورت داغ از طریق خط لوله به انبارهای ذخیره‌سازی که فعلا انبار ری است، منتقل شده و بدون سکون در انبار بلافاصله به محل‌های عرضه ارسال می‌شود.

وی افزود: فرآورده نفتی تولید شده باید 72 ساعت در سکون باقی بماند تا تبخیر اصلیش صورت گرفته و بخارات اضافی آن خارج شود، از طرف دیگر اختلاف ارتفاع انبار ری با مجاری عرضه در شمال تهران مثلا در تجریش به 2000 پا می‌رسد که این اختلاف ارتفاع نیز عامل اصلی افزایش تبخیر بنزین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر