معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با تولید یکی از پیشرفته‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی جهان به دست صنعت‌گران داخلی، گام بزرگی برای تحقق حماسه اقتصادی» برداشته شد.
کد خبر: ۵۶۸۹۲۳
اتوبوس های سه کابین در خیابانهای تهران

سید جعفر تشکری هاشمی گفت: صنعت‌گران داخلی با تولید اتوبوس‌های پیشرفته سه کابین، نه تنها قدم بلندی برای توسعه و پیشرفت کشور برداشتند بلکه خدمت ارزشمندی را در راستای خدمات‌رسانی به شهروندان ساکن در تهران و سایر کلان شهرهای کشور انجام دادند.

استفاده مدیریت شهری تهران از توان صنعت گران داخلی

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با پیامی که ابتدای هر سال اعلام می‌دارند، راهبرد اصلی و سیاست کلان مسئولان نظام را برای همان سال تعیین می‌‌فرمایند، افزود: تک تک مسئولان که در مسیر ولایت قدم بر می‌دارند، باید برای تحقق منویات معظم‌له حداکثر تلاش و کوشش خویش را به کار بگیرند.

معاون شهردار تهران با بیان این که نام گذاری سال گذشته تحت عنوان «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» یک پیام روشن داشت، تصریح کرد: هدف از نام‌گذاری مذکور این بود که ما باید به توانایی‌های خودمان تکیه کنیم و با اعتماد به نیروهای داخلی و با سرمایه‌گذاری بر روی این نیروها و حمایت از آن ها، فضای تولید ملی را برای فعالیت‌ آن‌ها باز کرده و کشور را از وابستگی نجات دهیم.

وی با ابراز خوشحالی از این که در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و در چارچوب سیاست‌های نظام، مدیریت شهری تهران به عنوان مدیریتی پیشرو در جهت استفاده از توان صنعت‌گران داخلی توانسته گام‌های مؤثری بر دارد، اضافه کرد: به این منظور در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی با استفاده از توانمندی نیروهای داخلی توانسته‌ایم گام‌های موثری بر داریم.

مردم شهرها از آلودگی هوا رنج می‌برند

وی با اشاره به اینکه امروزه مردم در شهرهای کشور از آلودگی هوا رنج می‌برند و بسیاری از تلفات شهروندان و بیماری‌های آن ها از هوای آلوده ناشی می شود، گفت: کیفیت پایین خودروهای تولیدی و سوخت مصرفی، جان انسان‌ها را مورد تهدید قرار داده است.

تشکری هاشمی با بیان این که علاوه بر کیفیت نامناسب خودرو و سوخت، سیاست‌گذاری‌های نادرست در مورد عدم حمایت از حمل و نقل عمومی نیز مزید بر علت شده و مشکلات موجود را تشدید کرده، افزود: مصرف سوخت در کشور ما چندین برابر کشورهایی است که تعداد خودروهای آن‌ها مشابه کشور ماست.

وی با تاکید بر اینکه مصرف سوخت خودروهای کشور ما چندین برابر خودروهای روز دنیاست، خاطرنشان کرد: کیفیت پایین خودروهای تولیدی و سوخت مصرفی، شرایط زیست محیطی را خراب کرده و در چنین شرایطی استفاده از خودروهای هیبریدی ساخته صنعتگران داخلی در ناوگان حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از پاک‌ترین خودروهای دنیا در کاهش آلودگی هوا می تواند موثر باشد.

 140 کیلومتر مترو در حال بهره‌برداری و 150 کیلومتر در دست ساخت

وی با اشاره اینکه یکی از سیاست‌های اصلی مدیریت شهری تهران در هشت سال گذشته این بوده که برای حل معضلاتی که جامعه را مورد تهدید قرار می‌دهد به کارهای زیربنایی بپردازد، اظهارداشت: کارهایی هست که چه بسا خیلی زود ثمر می‌دهد ولی آثار آن ها هم بسیار زود از بین می‌رود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه مدیریت شهری تهران خوشبختی‌های ماندگار و اثرگذار ناشی از اجرای پروژه‌های زیربنایی را بر خوشحالی‌های مقطعی و زودگذر ناشی از انجام پروژه‌های زودبازده ترجیح می‌دهد، تصریح کرد: به عنوان نمونه ای از اقدامات زیربنایی می‌توان ساخت مترو در تهران را نام برد که توانسته تاثیر زیادی در حل مشکل ترافیک بر جای بگذارد.

وی با تاکید بر این که متروی تهران از 79 کیلومتر طول که 45 کیلومتر آن روی سطح زمین و در مسیر تهران- کرج بود به 140 کیلومتر متروی در حال بهره‌برداری و 150 کیلومتر متروی در دست ساخت افزایش یافته، اضافه کرد: اراده شهردار تهران، حمایت نمایندگان مجلس و شورای شهر و همراهی مردم، بسیاری از مشکلات را در تهران حل کرده و مترو را به این جا رسانده است.

فعالیت 1000 واگن مترو و 1000 اتوبوس بی‌آرتی در تهران

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از واگن های ساخت داخل در خطوط مترو استفاده می‌شود و بیش از یک هزار دستگاه واگن مترو  مشغول به کار در تهران روزانه بالغ بر سه میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنند، گفت: علاوه بر این در حال حاضر بیش از یک هزار دستگاه اتوبوس تندرو که در 120 کیلومتر خطوط «بی‌‌آرتی» تهران مشغول فعالیت هستند، روزانه بالغ بر دو میلیون مسافر را جا‌به‌جا می‌نمایند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه هدف اصلی استفاده از سیستم هیبرید در اتوبوس‌‌های شهری، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی آنهاست، افزود: در حال حاضر شاهد جایگزین کردن این اتوبوس‌ها به جای اتوبوس‌های با سوخت فسیلی با توجه به ارزش تکنولوژیک و تاثیر آن‌ها در کاهش چشمگیر مصرف سوخت و آلودگی هوا در شهرهای پیشرفته دنیا هستیم.

وی با تاکید به این‌که متروباس ها به عنوان سامانه‌ای پیشرفته باعث افزایش جابه‌جایی مسافران و بهبود کیفیت سفر می‌شوند، خاطرنشان کرد: هدف اصلی از به کارگیری سیستم هیبرید در اتوبوس‌ها کاهش سوخت و آلایندگی آنها است و اتوبوس‌های هیبریدی از مصرف سوخت و آلودگی بسیار کمتری نسبت به سایر اتوبوس‌ها برخوردار هستند.

متروباس‌ 25 متری با 184 نفر ظرفیت

معاون شهردار تهران در پایان با تاکید بر این نکته که کشور ما ظرفیتهای بسیار بالایی دارد و مردم کشورمان قادر هستند کارهای بسیار بزرگی انجام دهند را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تدبیر فرمودند، امیدواریم با توجه به تلاش‌ صنعت‌گران داخلی و با عنایت به انتخابات پیش رو شاهد تحقق «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» مورد تاکید معظم له باشیم.

اتوبوس های سه کابین موسوم به «متروباس» با ظرفیت 184 مسافر از ظرفیت هواپیماهای «ایرباس 320ـ آ» که در خطوط پروازی کشورمان مشغول به کار هستند، بیشتر بوده و با استفاده از سیستم هیبرید به میزان بسیار بالایی باعث کاهش مصرف سوخت شده و در نتیجه میزان آلودگی آن به رغم جابه‌جایی 184 مسافر از آلایندگی یک موتورسیکلت نیز کمتر است.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها