اگر مشترکی علاقه‌مند به حفظ شماره خود در صورت تعویض اپراتور باشد، می‌تواند از این سرویس استفاده کند

امکان تغییر اپراتور تلفن همراه بدون نیاز به تعویض شماره

مدیر کل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آیین‌نامه تغییر اپراتور بدون تغییر شماره تلفن تدوین شده و در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات قرار گرفته است.
کد خبر: ۵۶۸۲۶۷

حسین فلاح در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: با تصویب این آیین‌نامه در کمیسیون تنظیم مقررات، مشترکان تلفن همراه می‌توانند بدون تغییر شماره تلفن همراه، اپراتور خود را تغییر دهند.

وی افزود: شماره تلفن به مرور زمان یک حق مالکیت معنوی و اختصاصی برای مشترکان پدید می‌آورد و اگر مشترکی علاقه‌مند به حفظ شماره خود در صورت تعویض اپراتور باشد، می‌تواند از این سرویس استفاده کند.

فلاح ادامه داد: این سرویس نیازمند یک مجموعه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، هماهنگی بین اپراتورهای فعال در بازار سیمکارت و ارائه قوانین و مقررات لازم در این زمینه است که پس از تصویب شرایط آیین‌نامه به اپراتورها ابلاغ خواهد شد.

یادآور می‌شود:‌ آیین‌نامه تغییر اپراتور بدون تغییر شماره تلفن در بسیاری از کشورهای دارای تعداد اپراتور بسیار، راه‌اندازی شده است.

فلاح همچنین با اشاره به آزادسازی فعالیت‌های پستی در کشور گفت: ضوابط حاکم بر پروانه فعالیت اپراتور پست غیردولتی تدوین شده و مزایده انتخاب این اپراتور در جریان است و تا دو ماه آینده پروانه آن صادر خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها